مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

تانوما چیست

تانوما | راهنمای کامل اینترنت پر سرعت مخابرات

اینترنت فیبر نوری مخابرات یا همان تانوما 

سرویس FTTH که با سرعت بسیار بالا اینترنت را به خانه های مشترکین می‌آورد. این کلمه (تانوما) مخفف تار نوری مخابرات است که در این مدل ارتباط حتی در مسافت های طولانی باز هم مشترکین سرعت بالایی از وجود اینترنت را احساس می کنند.

در این مطلب با هم بررسی خواهیم کرد که این اینترنت پرسرعت چیست؟ و چه پیش نیازهایی برای راه اندازی دارد. همچنین نحوه خرید آن چگونه است.

همراه ما باشید.

تانوما چیست؟

اگر از سرعت اینترنت خود راضی هستید و در کل به فکر سرعت بالایی از اینترنت نیستید این مطلب بریا شما مناسب نیست. به سرویس های اینترنت مخابرات که برای انتقال اطلاعات از زیر ساخت فیبر نوری استفاده می کنند اینترنت تانوما گفته می شود. حتما هزاران بار شنیده ایم که فیبر نوری سرعت بالایی در انتقال اطلاعات به دلیل ساختار خود دارد.

پیشنهاد به موقع: اگر نمی دانید که فیبر نوری چیست و یا چرا سرعت انتقال اطلاعات آن بسیار بالا است روی لینک کلیک کنید تا بیشتر با این زیر ساخت آشنا شوید.

فرق بین اینترنت تانوما مخابرات و اینترنت قدیمی چیست؟

  • اولین و مهمترین مزیت این سیستم را از ابتدای مقاله تا به حال چندیدن بار گفتیم . سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات. پس سرعت اینترنت شما بسیار بالاتر از کابل های مسی خواهد بود.
  • زمانی که زیر ساخت ارتباطی ما فیبر نوری باشد کیفیت ارتباط صوتی و تصویری ما بسیار بالاتر می رود.
  • کاهش چشمگیر نویز
  • طول عمر کابلهای فیبرنوری از کابلهای مسی بیشتر است.

محدودیت های این سرویس چیست؟

هر تکنولوژی محدودیت ها و مزایایی دارد و نمی توان گفت که یک سرویس کامل و بدون نقص است. در زیر چند عیب این سرویس را با هم بررسی خواهیم کرد.

  1. هزینه های بسیار بالای آن. اگر به دنبال سرعت بسیار بالا هستید باید بهای آن را بپردازید.
  2. محدودیت دوم آن ارائه شدن توسط خود مخابرات است. هیچ اپراتوری این سرویس را ارئه نمی دهد و شما باید مدتها به دنبال راه اندازی این سرویس باشید.

برای دریافت اینترنت پرسرعت چه پیش نیازهایی باید داشته باشیم؟

به نکات زیر به خوبی دقت کنید.

  1. در مرحله اول حتما باید از مخابرات محل خود استعلام کنید که آیا منطقه و خیابان مسکونی شما مجهز به فیبرنوری شده است یا خیر؟ برای اینکار می توانید به صورت حضوری یا تلفنی و یا از طریق سایت مخابرات اقدام کنید.
  2. بعد از اینکه مطمئن شدید منطقه و محل مسکونی شما به فیبر مجهز است، می توانید در سایت مخابرات در قسمت اینترنت پرسرعت ثبت نام کنید.

بعد از ثبت نام باید منتظر تماس کارشناسان شرکت مخابرات باشید تا اطلاعات تکمیلی را به شما بدهند.

سایت مخابرات: https://www.tci.ir/index.html

سوالات متداول درباره اینترنت تانوما مخابرات

 منطقه ما مجهز به فیبرنوری نیست چه باید بکنیم؟

شما می توانید یک درخواست مبنی بر خط کشی فیبرنوری به مخابرات محله خود ارائه دهید و پیگیر باشید تا برای منطقه یا خیابان شما این کابل کشیده شود.

فیبرنوری تا ساختمان کشیده میشه یا تا درب منزل؟ هزینه آن چقدر است؟

کابل کشی نوری از سمت مخابرات تا درب ساختمان شما رایگان است. هزینه فیبرکشی از درب تا واحد و ساختمان شما به عهده خودتان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *