مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

تعرفه پشتیبانی شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه در سال 1401 به صورت ریموتی و حضوری

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چقدر است؟ 

بغیر از تعرفه پشتیبانی شبکه این مطلب دید کاملی به همه کارفرمایانی که نگران پشتیبانی شبکه خود هستند می‌دهد. قبل از اینکه به سراغ جدول هزینه‌ها و نکته‌های مهم انتخاب شرکت‌ها برویم، باید این موضوع برای همه کارفرمایان به وضوح مشخص باشد که کدام سناریو برای آنها با صرفه تر هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کیفیت و کارایی است.

برای پشتیبانی از تجهیزات و شبکه هر مجموعه ای 3 روش مختلف وجود دارد:

  • استخدام نیرو
  • همکاری با شرکتها و بستن قرارداد
  • گرفتن پشتیبانی به صورت موردی

در این مطلب بغیر از لیست قیمتها همه این موارد بررسی خواهد شد.

نیاز سنجی قبل از بستن قرارداد پشتیبانی

از مهمترین کارهایی که یک شرکت می‌تواند قبل از بستن قرارداد پشتیبانی برای بخش شبکه های کامپیوتری خود انجام دهد، نیاز سنجی است. شما به کدامیک از سه مورد بالا نیاز دارید؟

ما در این بخش شبکه ها را به سه بخش تقسیم کرده ایم:

  1. شبکه هایی که بالای 50 تا100 کارمند دارند
  2. شبکه هایی که بین 20 الی 50 کارمند
  3. شبکه هایی که زیر 20 کارمند دارند

دسته اول یعنی کسانی که بالای 50 کاربر دارند:

معمولا در شبکه های بسیار بزرگ و با تعداد زیاد کارمند که اینجا منظور بالای 50 الی 100 کارمند است، نیاز است که یک مدیر ِآی تی یعنی یک فرد متخصص این کار در مجموعه و به صورت کارمند وجود داشته باشد تا بتوان در هر زمانی که نیاز شد از وجود این فرد بهره کافی را برد.

معمولا در سازمان های بزرگ هر بخش یک تکنسین یا Help desk برای بخش خود دارد. در این مجموعه ها به صرفه ترین سنارینو استخدام نیرو و حضوری همیشگی افراد در مجموعه است. پس نیازی به استعلام قیمت پشتیبانی شبکه نیست.

برای راه اندازی و خدمات شبکه های کامپیوتری با ما در ارتباط باشید.

دسته دوم یعنی کسانی که بین 20 الی 50 کاربر دارند:

در اینگونه شبکه ها که دارای تعداد کارمند متوسطی هستند، هم میتوان کارمند استخدام کرد و هم میتوان از شرکتهای پشتیبان شبکه کمک گرفت. اما به دلیل اینکه تعداد کاربر آنها نسبت به دسته اول بسیار کمتر است و میزان خرابی آنها بسیار پایین تر است، صرفه اقتصادی با همکاری با مجموعه های پشتیبانی است.

استخدام کارمند علاوه بر حقوق و مزایا می‌تواند مشکلات بسیار دیگری برای کارفرمایان داشته باشد. شرکت های پشتیبان در اینگونه مجموعه ها قراردادهای دوره ای می‌بندند.

یعنی در طول ماه یا هفته تعیین می‌کنند که در روزها و ساعتهای مشخصی به شرکت مشخص شده سر زده و شبکه را بازدید و مشکلات آن را برطرف کنند.

تعرفه پشتیبانی شبکه این دسته بسته به نوع شبکه و میزان تجهیزات و نیاز مجموعه به پشتیبانی مشخص می‌شود.

دسته سوم شبکه هایی که زیر 20 کارمند دارند:

این مجموعه ها به شبکه های کوچک معروفند. به دلیل کم بودن حجم کار استخدام مدیر ای تی یا حتی تکنسین شبکه اصلا به صرفه نیست. در این مجموعه ها می‌توان از پشتیبان های دوره ای یا موردی کمک گرفت.

اما اگر صادقانه بخواهیم بگوییم به صرفه ترین سناریو گرفتن پشتیبانی موردی برای این دسته است. داشتن پشتیبان همیشگی از لحاظ هزینه برای این دسته به صرفه نیست.

چرا که شبکه آنها کمتر دچار مشکل می‌شود و ممکن است در ماه یکبار نیاز به پشتیبانی باشد که با پکیج های دوره ای می‌توان آن را حل کرد.

تعرفه پشتیبانی به صورت ریموتی
هزینه (تومان)
زمان کاری
پشتیبانی مربوط به حوزه Voip
200.000
یک ساعت
تعرفه پشتیبانی به صورت حضوری
هزینه (تومان)
زمان کاری
پشتیبانی مربوط به حوزه Voip
200.000
یک ساعت
هزینه ایاب و ذهاب (بسته به منطقه)
از 50.000
_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *