مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

تلفن اینترنتی چیست

خط تلفن اینترنتی چیست؟ چه امکانات ویژه ای دارد؟

خط تلفن اینترنتی یا همان پیش شماره های عجیب و غریبی که جدیدا در تعداد زیادی از شرکت ها و سازمان ها استفاده می‌شود چیست و چرا از آن باید استفاده کرد؟ مگر خطوط تلفن قدیمی چه ایرادی دارند؟

این مطلب جهت اطلاع از این خطوط و کارکرد آنها نوشته شده است. در ابتدا به سراغ تعریفی از این خط و بعد از آن شروع به نحوه کار و سفارش آنها خواهیم پرداخت.

هر سوالی درباره خط های تلفن اینترنتی دارید در این مقاله پیدا خواهید کرد. 

 

خط تلفن اینترنتی چیست ؟

در ابتدا باید بگوییم که نه تنها آن را تلفن اینترنتی بلکه با نام های مختلفی همچون:

 1. سیپ ترانک
 2. سیپ لاین
 3. ویپ لاین

و…. می شناسند. اما باید به شما بگوییم که تمامی این واژه ها یک معنی را دارند.

خط تلفن اینترنتی در واقع یک تلفن ثابت همانند خطوط قدیمی تلفن ها است که بجای عبور اطلاعات از روی سیم های تلفنی قدیمی، بر روی بستر اینترنت ارائه می‌شود. یعنی بجای داشتن خطوط تلفن از مخابرات می‌توانید از بستر اینترنت خود استفاده کرده و همانند تلفن های معمولی از این قابلیت استفاده کنید.

کارایی این خطوط همانند خط های 8 رقمی است که هم اکنون در سراسر کشور به طور معمول در هر خانه ای است. اما تفاوت هایی دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت.

تلفن اینترنتی چیست

تفاوت های خط تلفن روی اینترنت با تلفن های قدیمی شهری

همیشه و در هر زمانی مهاجرت از سیستم های قدیمی به تکنولوژی جدید سخت و با مخالفت های زیادی روبرو است. اما باید این نکته را در نظر داشت که زمانی که دنیا و یا یک کشوری از یک فناوری خاص استفاده می‌کند و به نفع آن جامعه است، باید این مخالفت ها را کنار گذاشت و از این قابلیت استفاده کرد.

هر مکانی که دوست دارید خط تلفن را با خود ببرید

اگر دقت کرده باشید زمانی که از یک ساختمان و یا منزلی می‌خواهید نقل مکان کنید، باید خط های تلفن خود را جا گذاشته و از خطوط تلفن ساختمان جدید استفاده کنید. شاید این کار برای منازل مسکونی خیلی مشکل حادی نباشد اما شرکت ها و سازمان ها با جابجایی و عوض شدن شماره تلفن ها مشکلات بزرگی را تحمل خواهند کرد.

برای مثال یک شرکت که شروع به بازاریابی و یا چاپ کارت ویزیت کرده با عوض شدن شماره ها تمامی تلاشی که انجام داده هدر رفته و هزینه های زیادی را باید تحمل کند. اما خط های تلفن اینترنتی این مشکل را حل کرده اند.

شما می‌توانید به هر محله ای که می‌خواهید نقل مکان کنید و خطهای تلفن ثابت اینترنتی خود را همراهتان ببرید. 

جهت خدمات پشتیبانی Voip کلیک کنید.

صدا را واضح بشنوید

در خطوط شهری گاهی پیش می‌آید که با طولانی شدن مسیر کابل کشی از مخابرات تا مقصد نهایی، کیفیت صدا افت خواهد کرد. یا حتی به دلیل وجود سیم های برق و … ممکن است نویزهایی را در هنگام مکالمه احساس کنید.

در خط های تلفنی اینترنتی موجود به دلیل استفاده از بستر پرسرعت اینترنت مشکل نویز و قطی صدا حل شده است. 

با خرید خط های تلفن اینترنتی فقط یک خط تلفن نخریده اید

زمانی که از خطوط شهری آنالوگ استفاده می‌کنید، همزمان یک خط ورودی یا خروجی دارید. اگر تنها یک خط در شرکت خود داشته باشید و در حال مکالمه با آن باشید، مشتریان پشت خط مانده و ممکن است که دیگر هرگز با شما تماس نگیرند.

در خط های اینترنتی دست شما برای اضافه کردن کانال وروردی و خروجی باز است.

با این امکان هیچ مشتری را از دست نخواهید داد.

 

هزینه اضافی برای پرداخت تجهیزات ممنوع

با پیشرفت هایی که در تکنولوژی بوجود آمده دیگر استفاده از سیستم های تلفنی قدیمی برای شرکت ها، همانند سانترال از بین رفته و با تکنولوژی جدید ویپ هزاران قابلیت جذاب و کاربردی به شرکت ها اضافه شده است.

خط تلفن اینترنتی نیازمند سیستمی به نام voip است. خدمات voip این امکان را می‌دهد تا نسبت به سانترال و استفاده از تک خط شهری هزاران هزار امکان ویژه را دریافت کنید. اگر نیازمند توضیحات بیشتری درباره این سیستم هستید حتما مقاله هایی را در مورد مزایای voip بخوانید.

راه اندازی voip نیازمند دستگاهی به نام gateway است. هزینه ای که برای خرید این دستگاه باید در نظر بگیرید، چیزی حدود 3 الی 6 میلیون تومان است. اما نگران نشوید. با استفاده از خط اینترنتی نیازی به خرید این دستگاه نیست و به راحتی می‌توانید بدون نیاز به آن به کار خود ادامه دهید.

خرید gateway ممنوع 

تجهیزارت تلفن اینترنتی

حالا ببینیم مزایای خط تلفن اینترنتی نسبت به تلفن آنالوگ چیست؟

 • یک خط خریداری کرده و امکان داشتن چندین تماس به صورت همزمان دارید
 • قیمت این تکنولوژی به نسبت قابلیت های آن بسیار ارزان است
 • این امکان مستقم وجود دارد که بر روی گوشی موبایل از آن استفاده کرد
 • قابل حمل و جابجایی در هر جایی
 • نیازی به سیم کشی و کابل های مخابراتی نیست
 • کم هزینه
 • کیفیت مکالمه بسیار بالا
 • هزینه راه اندازی بسیار پایین
 • مناسب برای شرکت ها و سازمان های بزرگ

هر سیستمی در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز دارد، با هم به سراغ این محدودیت ها برویم.

اگر نیاز به خدمات پشتیبانی شبکه دارید کلیک کنید.

محدودیت ها و معایب خطوط تلفن اینترنتی چیست

 1. هرچه کیفیت اینترنت شما پایین تر باشد و یا قط باشد این خط را از دست خواهید داد و باید منتظر افزایش سرعت یا وصل مجدد بمانید.
 2. این سیستم نیازمند اینترنت و در نهایت اینترنت هم نیازمند برق است. اگر زمانی برق مجموعه شما برود این خطوط را تا زمان وصل مجدد برق از دست خواهید داد.

معایب تلفن اینترنتی

شرکت های ارائه دهنده تلفن اینترنتی

 1. شاتل                                  با پیش شماره 9100 و 9132
 2. آسیاتک                               با پیش شماره 9101 و 9130
 3. پیشگامان                            با پیش شماره 9109
 4. صبانت                                با پیش شماره 9102
 5. رسپینا یا نکسفون                  با پیش شماره 9107
 6. لایزر                                    با پیش شماره 9131
 7. فناپ تلکام                            با پیش شماره 9103
 8. فرزانگان                              با پیش شماره 9311
 9. فناوا                                    با پیش شماره 9108

اگر سوالی درباره تلفن ثابت اینترنتی دارید میتونید روی لینک زیر کلیک کنید 👇

واتس اپ

جمع بندی 

خرید این خطوط با توجه به مزایای زیادی که در بردارد می‌تواند در مجموعه ها علاوه بر کاهش هزینه های کابل کشی سیم های تلفن مخابرات و خرید خطوط شهری 8 رقمی، امکانات فوق العاده ای را بدهد. همانطور که در بالا گفته شد ترکیب این خطها با سیستم تلفنی voip می‌تواند امکانات خاص و ویژه ای همچون ضبط مکالمه، تعریف نامحدود داخلی، کنفرانس و صدها قابلیت دیگر را اضافه کند.

شرکت آوش نت متخصص راه اندازی سیستم تلفنی Voip است، که می‌توانید از مشاورین این مجموعه کمک گرفته تا برای راه اندازی این تکنولوژی و خرید خطوط بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با تشکر از زمانی که به این مقاله اختصاص داده اید.

11 پاسخ

 1. خط تلفن ثابت اینترنتی خیلی خوبه فقط مشکلی که داره خیلی وابسته به اینترنت مجموعه ای که میگیری هست. من خطمو از جای دیگه ای میخواستم بگیرم این که باید حتما اینترنت تهیه می کردم از اون ارائه دهنه میگیرفتم و خیلی اذیت کردن. اما ورودی هایی که داره بسیار کار اه اندازه.

  1. با سلام
   نمیشه گفت وابسته به اینترنت هست بیشتر وابسته به لینکی هست که از اون ارائه دهتده دریافت میکنید که در حال حاضر لینکها خیلی استیبل و مطمعن شدن. باید در هنگام خرید خط در ابتدا چک کنید ببینید ارائه دهنده سرویس اینترنت شما خط اینترنتی هم داره یا نه .

  2. سلام
   من از نواتل گرفتم تلفن ابری دفترمو خوبه و با همه اینترنت ها کار میکنه ولی فقط واسه ی تماس خروجی باید اینرنتت ثابت باشه یعنی ADSL باشه

  1. با سلام
   هم میتونید از این خطوط و هم خطوط آنالوگ خودتون استفاده کنید محدودیتی وجود نداره

 2. سلام خسته نباشید . من میخواستم یه خط تلفن اینترنتی خریداری کنم چون میتاجر هستیم و جابه جایی صورت گرفته مخابرات میگه نمیتونیم خط جدید به شما واگذار کنیم و نمیتونیم از بیته های تلفن ثابت استفاده کنیم آیا این امکان در تلفن اینترنتی موجود هست که بتونیم بسته های اینترنت ثابت خریداری کنیم .ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. با سلام بله شما در هر مکانی میتوید با یه لینک اینترنت ساده خط تلفن اینترنتی یا سیپ ترانک تهیه کنید . برای توضیحات بیشتر از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید

  1. با سلام
   ممنون میشم با شرکت تماس بگیرید یا شمارتون رو در واتس اپ ارسال کنید تا باهاتون تماس گرفته بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *