مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

voip برای املاک

خدمات voip برای مشاورین املاک لازمه یا نه؟ مزایا و راه اندازی ویپ

راه اندازی سیستم تلفنی voip برای مشاورین املاک چه بازدهی دارد؟ 

ممکن است شما با این سیستم تلفنی آشنایی مختصری داشته باشید و یا به طور کلی با مزایای آن آشنا نباشید. در این مطلب خواهیم گفت که voip برای املاک چه مزایایی دارد و آیا با راه اندازی این سیستم تلفنی ارزش افزوده ای به این شغل اضافه خواهد شد یا خیر.

در بازارهای رقابتی مانند مشاورین املاک که هر مشاور یا هر مدیری در تلاش است تا با داشتن امکانات بیشتر مزیت های بیشتری نسبت به رثبا داشته باشد، این سیستن تلفنی می‌تواند یکی از این مزایای رقباتی به حساب بیاید. یکی از مهمترین بخش هایی که هر مشاوری با آن سروکار دارد، صحبت با تلفن و بازاریابی تلفنی است. این سیستم می‌تواند کمک بسیار زیادی در این زمینه به مشاورین املاک داشته باشد.

به طور کلی سیستم تلفنی ویپ چیست و چه کاری می‌کند؟

ویپ به صورت ساده یک سیستم تلفنی است که با نصب و راه اندازی آن در مجموعه ها، قابلیت مدیریت تماس‌ها و ده ها امکانات ویژه که روی هیچ سیستم دیگری وجود ندارد پیاده سازی می‌شود. این سیستم قابلیت هایی دارد که به مشاورین املاک کمک می‌کند تا در هر زمانی و هر مکانی که هستند، هیچ تماسی را از دست ندهند. مشاورین می‌توانند از محل کار خود کیلومترها دور باشند (حتی در شهرهای دیگر) و تلفن های خود را همیشه داشته باشند.

 1. دور از محل کار خود باشید و از تلفن شرکت (با شماره دفتر) با مشتری تماس بگیرید.
 2. تماس های دریافتی از دفتر را روی گوشی موبایل خود در هر زمانی و مکانی دریافت کنید.

قابلیت ویژه سیستم تلفنی voip برای مدیران مشاورین املاک چیست؟

چند قابلیت ویژه که برای مدیران املاک ها خدمات ویپ دارد را در زیر می‌بینید:

شنود مکالمات

با این قابلیت به راحتی می‌توانید مکالمات کارمندان را با مشتریها به صورت آنلاین گوش دهید.

نظر سنجی

می‌توانید از مشتریان خود بعد از تمام شدن مکالمات درباره مشاور مد نظر نظرسنجی کنید.

ضبط مکالمات و voip برای املاک

تمامی مکالمات تا مدتی که خودتان تعیین کنید ضبط خواهد شد. هر زمانی که بخواهید می‌توانید آن را گوش کنید.

عدم نیاز به خریداری تلفن های سخت افزاری

در سیستم تلفنی ویپ این قابلیت وجود دارد که برای هر کارمند به جای خرید تلفن های مخصوص این سیستم از دو روش دیگر هم استفاده کرد. یکی از روش ها نصب نرم افزار روی سیستم های کامپیوتر آنها است و با استفاده از هدست می‌توانند مکالمات خود را انجام دهند. که این خود شامل هزینه خرید هدست خواهد شد.

اما روش بی هزینه نصب نرم افزار روی گوشی یا همان موبایل هر کارمند است و ست کردن داخلی روی موبایل آنها است. این کار دقیقا کار همان تلفن ها را برای آنها خواهد کرد.

ارتباط بین شعب و voip برای املاک

یکی از قابلیت های جذاب خدمات ویپ که سانترال آن را ندارد ارتباط بین دو یا چند شعبه است. اگر شما چندین شعبه یا دفتر دارید به راحتی می‌توانید با این قابلیت با هم در ارتباط باشید و با داخلی های خود بدون هزینه با هم در تماس باشید.

منشی دیجیتال یا تلفن گویا

منشی دیجیتال هوشمند به صورت خودکار به تماس‌های دریافتی سازمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهد که از معطل ماندن مشتری در پشت خط جلوگیری می‌کند.

طولانی شدن فرایند پاسخگویی می‌تواند موجب نارضایتی مخاطب و انصراف از خرید شود. با راه‌اندازی سامانه تلفن گویا، به محض برقراری تماس مخاطب، پیام خوش‌آمدگویی فعال شده و راهنمای کامل بخش‌های داخلی سازمان در اختیار وی قرار می‌گیرد. به این ترتیب، مشتری در کمتر از ۳۰ ثانیه به پاسخ خود می‌رسد و در صورت نیاز با اپراتور مدنظر خود ارتباط مستقیم برقرار می‌کند.

با پخش لیست کامل بخش‌های سازمان توسط منشی خودکار و اختصاص یک عدد به هر قسمت، مشتری به سادگی و تنها با فشردن یک عدد بر روی شماره‌گیر تلفن خود می‌تواند با کارشناس بخش مربوطه ارتباط برقرار کرده و پاسخ مدنظر خود را در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به ارتباط با اپراتور مرکزی دریافت کند.

در صورت عدم بهره‌گیری از تلفن گویا، اغلب اوقات و بخصوص در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، ترافیک تماس‌های ورودی در قسمت پاسخگویی اپراتور مرکزی برای ارجاع به بخش‌های داخلی افزایش می‌یابد که همین مساله موجب بالا رفتن زمان انتظار کاربر، انصراف از تماس مجدد و در نتیجه کاهش فروش سازمان می‌شود.

خرید یک خط ولی داشتن چند خط همزمان

خط تلفن اینترنتی در واقع یک تلفن ثابت همانند خطوط قدیمی تلفن ها است که بجای عبور اطلاعات از روی سیم های تلفنی قدیمی، بر روی بستر اینترنت ارائه می‌شود. یعنی بجای داشتن خطوط تلفن از مخابرات می‌توانید از بستر اینترنت خود استفاده کرده و همانند تلفن های معمولی از این قابلیت استفاده کنید.

اگر دقت کرده باشید زمانی که از یک ساختمان و یا منزلی می‌خواهید نقل مکان کنید، باید خط های تلفن خود را جا گذاشته و از خطوط تلفن ساختمان جدید استفاده کنید. شاید این کار برای منازل مسکونی خیلی مشکل حادی نباشد اما شرکت ها و سازمان ها با جابجایی و عوض شدن شماره تلفن ها مشکلات بزرگی را تحمل خواهند کرد.

برای مثال یک شرکت که شروع به بازاریابی و یا چاپ کارت ویزیت کرده با عوض شدن شماره ها تمامی تلاشی که انجام داده هدر رفته و هزینه های زیادی را باید تحمل کند. اما خط های تلفن اینترنتی این مشکل را حل کرده اند.

زمانی که از خطوط شهری آنالوگ استفاده می‌کنید، همزمان یک خط ورودی یا خروجی دارید. اگر تنها یک خط در شرکت خود داشته باشید و در حال مکالمه با آن باشید، مشتریان پشت خط مانده و ممکن است که دیگر هرگز با شما تماس نگیرند.

در خط های اینترنتی دست شما برای اضافه کردن کانال وروردی و خروجی باز است.

با این امکان هیچ مشتری را از دست نخواهید داد.

قابلیت ویژه سیستم تلفنی voip برای مشاورین املاک چیست؟

دفترچه تلفن و voip برای املاک

برای مشاورین امنلاک می‌توان مشتری های همیشگی را به صورت دفترچه تلفن و ذخیره شده روی تلفن خود داشته باشند.

اتصال به CRM و voip برای املاک

برنامه ای به نام سی ار ام یا ارتباط با مشتریان وجود دارد که شرکت های مختلفی آن را ارائه می‌دهند. این نرم افزار برای فروش بیشتر کمک زیادی خواهد کرد. در این نرم افزار به راحتی می‌توانید تمامی اطلاعات مشتری خود را ذخیره کرده و در کمترین زمان به آن دسترسی داشته باشید. به غیر از این مورد موارد بسیار زیاد دیگری دارد که می‌توانید با سرچ در گوگل آن را بیابید.

در این سیستم تلفنی اتصال با سی ار ام به آسانی برقرار می‌شود و راحت تر می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

دورکاری | تماس با خط دفتر با مشتری ها حتی بیرون از شرکت

به راحتی می‌توانید در زمان هایی که در محیط کاری خود نیستید و یا در مسافرت در شهرهای دیگر هستید از خدمات ویپ استفاده کنید و داخلی های خود را روی گوشی داشته باشید. بدون اینکه از شماره شخصی خود با مشتری تماس بگیرید از راه دور با داخلی یا شماره املاک خود با آنها ارتباط برقرار کنید بدون اینکه مشتری متوجه شود.

مطالعه بیشتر: دورکاری چیست ؟

مزایای دیگر ویپ چیست؟

اگر به صورت کلی نمی‌دانید voip چیست این مقاله را از دست ندهید.

 1. کیفیت صدای عالی
 2. ضبط تمامی مکالمات
 3. صف تماس
 4. ارتباط از راه دور – بیرون از شرکت باشید و از شماره های شرکت با مشتریان خود تماس بگیرید
 5. هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید.
 6. استفاده از زیرساخت شبکه بجای استفاده از کابل کشی مسی
 7. کنفرانس صوتی
 8. تعداد نامحدود داخلی
 9. فکس نرم افزاری
 10. عدم نیاز به خرید تلفن های سخت افزاری
 11. ارتباط با انواع CRM
 12. همزمانی تماس
 13. دورکاری
 14. صرفه جویی در نیروی انسانی
 15. IVR یا تلفن گویا
 16. اتصالات شعب
 17. گزارش گیری فوق العاده از تمامی کارمندان
 18. ایمیل سرور
 19. هزینه نگهداری پایین
 20. سادگی کار با پنل مدیریتی
 21. Call Center

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *