مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

خرید تجهیزات دست دوم voip

خرید و لیست تجهیزات ویپ (voip) دست دوم و یا استوک ارزان

تجهیزات ویپ (VOIP) دست دوم 

برای اینکه از تکنولوژی ویپ استفاده کنیم و بتوانیم صدای آنالوگ را به صدای دیجیتال تبدیل کنیم تا آن را بر بستر شبکه انتقال دهیم، نیاز به ابزار و تجهیزات خاص این تکنولوژی است که در این مقاله قصد داریم ابزار و تجهیزات مورد نیاز تکنولوژی ویپ را معرفی کنیم. همچنین خدمات تجهیزات ویپ دست دوم را در انتهای مقاله به شما معرفی خواهیم کرد.

یکی از مسائلی که افراد برای خرید تجهیزات VOIP دارند این است که تجهیزات دست دوم یا استوکی که در بازار هست با قیمت مناسب با کارایی یکسان در مقایسه با تجهیزات نو ارائه‌ می‌شود.

از نمونه تجهیزات VOIP میتوان به تلفن های IP، گیت وی های VOIP و سانترال‌های سخت افزاری و همچنیی تجهیزاتی که به بهبود کارایی VOIP کمک می‌کند اشاره کرد.

بسیاری از تجهیزات VOIP بهتر است نو خریداری شود زیرا تجهیزات استوک کارایی مفید خود را بعد از مدتی از دست می‌دهند.

 

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

اصطلاحات و آشنایی با تجهیزات voip دست دوم

مرکز تلفن تحت شبکه IPPBX (Private branch exchange)، به نسل جدیدی از مراکز تلفنی گفته می‌شود که سیستم‌های یکپارچه مخابراتی را با کیفیت و امکاناتی بهتر از مراکز سانترال سنتی در بستر ویپ ارائه می‌دهد.

 • IP مخفف Internet Protocol وPBX مخفف عبارت private branch exchange به معنی تبادل شعبه خصوصی است.
 • کار مرکز تلفن تحت شبکه این است که مکالمات بین کاربران یک شبکه تلفنی را از طریق پروتکل‌های اینترنتی برقرار سازد.
 • در مرکز تلفن تحت شبکه PBX یک سوییچ تلفن است که به منظور ایجاد ارتباط در شرکت‌ها استفاده می‌شود.

مرکز تلفن تحت شبکه به سه مدل زیر تقسیم می‌شوند

نسخه ابری (Cluod PBX)

در این نوع از مرکز‍‌های تلفن تحت شبکه، داده‌های به جای اینکه بر روی کامپیوتر یا سخت افزارها نگهداری شوند، اطلاعات و دیتاها بر روی فضای ابری ذخیره می‌شوند.

نرم افزاری

در این نوع از تلفن‌های تحت شبکه از پلتفرم‌های متن باز (Open Source) مانند نرم افزار استریسک استفاده می‌شود. استریسک جزو محبوب‌ترین یسیتم تلفنی ویپ کد باز در دنیا به حسب می‌آید. استریسک را بر روی سرور فیزیکی مراکز تماس نصب می‌کنند.

سخت افزاری

مراکز تلفن تحت شبکه را به دو صورت ماژولار و ظرفی ثابت می‌توان راه اندای کرد

ظرفیت ثابت: تلفن مراکز تحت شبکه ظرفیت ثابت، ظرفیت مشخص و تعیین شده‌ای در تعداد تماس همزمان، تعداد کاربر، خطوط شهری و داخلی دارند. همچنین در این نوع از تلفن‌هی تحت شبکه امکان ارتقای قابلیت‌ها وجود ندارد.

ماژولار: تلفن تحت شبکه ماژولار، به شما این امکان را می‌دهد تا ظرفیت تماس‌های همزمان، تعداد کاربران و خطوط داخلی خارجی تلفن خود را افزایش دهید. همچنین اگر نیاز به افزایش ظرفیت در قسمتی داشتید، می‌توانید با خرید ماژول مربوط به آن بخش ظرفیت تلفن را ارتقا دهید.

تلفن IP (IP PHONE)

یکی از تجهیزات مورد نیاز ویپ تلفن های ip است. اتصال به مرکز تلفن تحت شبکه از طریق IP_PHONE امکان پذیر است.
ظاهر تلفن‌های IP مانند تلفن‌های عادی آنالوگ است. تلفن‌های IP قابلیت استفاده در شبکه‌های کامپیوتری وجود دارد. تلفن‌های آنالوگ جایگاه PSTN یا جایگاه ورود سیم تلفن شهری دارند. ولی IP PHONE فقط درگاهی برای ورود سیم شبکه دارند و به طور مستقیم به خطوط شهری متصل نمی‌شوند.

 • IP PHONE دارای دو پورت به منظور اتصال به شبکه و کامپیوتر هستند. به همین علت برای راه اندازی تلفن ویپ کابل کشی جداگانه‌ای لازم نداریم.
 • IP PHONE صدای آنالوگ را تبدیل به سیگنال دیجیتال می‌کند و آن را از طریق شبکه IP منتقل می‌کند، و در آخر تلفن آی پی سیگنال دیجیتال را به صدای آنالوگ تبدیل می‌کند.
 • IP PHONE را در انواع تلفن بیسیم ویپ و تلفن‌های سیم‌دار، گوشی ساده و مدیریتی، تلفن نرم افزاری (SOFT PHONE) تصویری و کنفرانسی قابل تقسیم هستند.

سوییچ POE

تجهیزات ویپ و تلفن IP برای فعالیت نیاز به برق دارند که اغلب اوقات از طریق آداپتور تامین می‌شوند در این صورت اگر برق قطع شود تلفن از کار می‌افتد. به همین علت از سوییچ POEاستفاده می‌شود. برای حل این مشکل از سوییچ POE استفاده می‌شود. سوییچ POE برق مورد نیاز IP PHONE را از روی کابل شبکه منتقل می‌کند.

واسط تلفن آنالوگ تلفن (ATA)

از ATA به عنوان یک مبدل برای استفاده از دستگاه‌های آنالوگ مانند فکس و تلفن‌های بیسیم آنالوگ استفاده می‌شود.
ATA برای دستگاه‌های آنالوگ یک IP اختصاصی فراهم می‌کند تا با دیجیتال کردن صدا، امکان استفاده در شبکه ویپ را برای دستگاه‌های آنالوگ فراهم می‌کند.

گیت وی GATE WAY دست دوم

یکی دیگر از تجهیزات تلفن ویپ گیت وی است. از گیت وی به عنوان دروازه‌ای برای ایجاد ارتباط خطوط IP PBX بین دو سیستم یا دو ساختار استفاده می‌شود.
گیت وی‌ها داده‌های انالوگ را به سیگنال‌های دیجیتال (صفر و یک) تبدیل می‌کنند.
گیت وی‌ها بر اساس کاربردشان به چهار دسته: گیت وی FXS، گیت وی FXO، گیت ویGSM ، گیت وی E1 تقسیم می‌شوند.

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

FXO Gateway

گیت وی با پورت FXS سیگنال‌هایی که از طرف مخابرات می‌آیند را به سیگنال ویپ تبدیل و بر روی شبکه منتقل می‌کند.
FXO Gateway بین سرور ویپ و خطوط تلفن شهری قرار می‌گیرند.

FXS Gateway

گیت وی با پورت FXS پیام‌های دیجیتال شبکه ویپ را به آنالوگ تبدیل می‌کند.
گیت وی‌های FXS نقش یک مخابرات کوچک را دارند.
FXS Gateway بین سرور ویپ و تلفن‌های آنالوگ قرار می‌گیرد.

GSM Gateway

با استفاده از گیت وی با پورت GMS سیگنال سیم کارت تلفن همراه را به سیگنال دیجیتال تبدیل می‌شود.
از این نوع گیت وی ها در مکان‌هایی که امکان ارائه سرویس‌های مخابراتی وجود ندارد استفاده می‌شود.

E1 GATEWAY

گیت وی‌ با پورت E1 امکان برقراری همزمان 30 تماس با یک خط را به ما می‌دهد.
از E1 GATEWAY به عنوان مبدلی برای تبدیل خطوط دیجیتالی دریافتی از مخابرات استفاده می‌شود.

کارت‌های ویپ VOIP CARD

کارت‌های ویپ همانند گیت وی‌ها سیگنال دیجیتال را به انالوگ و برعکس تبدیل می‌کنند.
کارت‌های ویپ در انواع آنالوگ و دیجیتال قابل دسته بندی هستند.
کارت‌های آنالوگ: این دسته از کارت‌‌ها در دو نوع FXS, FXO دسته بندی می‌شوند. از این کارت‌ها برای برقراری ارتباط بین خطوط داخلی، شهری و IPPBX دیگر استفاده کرد.
کارت‌های دیجتال DIGITAL CARDS: این نوع ازکارت‌های ویپ به خطوط E1 متصل می‌شوند. کارت‌های دیجیتال از راه‌های درگاه‌های PCI یا PCI_e به مادربرد کامپیوتر مرتبط می‌شود.

فروش تجهیزات VOIP دست دوم

امروزه برای راه اندازی سرویس های VOIP نیاز به یک سری سخت افزار ها نظیر سرور سخت افزاری برای نصب سیستم عامل ویپ، دستگاه های گیت وی برای تبدیل خطوط انالوگ مخابرات به صورت دیجیتال، آی پی فون(IP Phone) های فیزیکی و سایر تجهیزات سخت افزاری است.

در نظر داشته باشید تمام این نیاز های سخت افزاری برای راه اندازی سیستم تلفنی VOIP را می‌توانید به صورت دست دوم تهیه کنید.

بنابراین تا حدود زیادی در هزینه های این سرویس صرفه جویی کرده اید.به نظر می‌رسد با زیاد شدن تجهیزات استوک در این زمینه، بتوان نیاز های سخت افزاری VOIP را با بهترین هزینه و کیفیت برطرف کرد.

برای خرید تجهیزات voip از مشاوره در این زمینه به هیچ عنوان دریغ نکنید زیرا میتوانید با هزینه کمتر همان کارایی را از دستگاه‌ها داشته باشید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

واتس اپ

 

قیمت تجهیزات دست دوم VOIP

قیمت دهی VOIP یک دغدغه جدی برای مدیران شرکت هاست.به دلیل پراکندگی نرم افزارها، امکانات، مزیت ها، ماژول ها، توسعه دهندگان و… قیمت هایی که برای نصب و راه اندازی سیستم تلفنی VOIP داده می‌شود، بسیار با نوسان همراه است.

بنابراین مدیران IT برای دریافت بهترین قیمت در زمینه VOIP قبل از هرکاری باید با شرکت های مورد اعتماد مشاوره تخصصی و حرفه ای دریافت نمایند.

بسیاری از کارشناسان VOIP قیمت نصب و راه اندازی را به صورت غیر استاندارد تعیین می‌کنند.قیمت VOIP در درجه اول بر اساس نیاز های مشتری تعیین می‌شود. این نیازها ممکن است تاثیر زیادی برای قیمت VOIP داشته باشد. لذا اصول قیمت گذاری برای VOIP به هزینه های سخت افزاری، خدمات دریافتی، پشتیبانی VOIP درصورت لزوم و صرف زمان پروژه بستگی دارد.

خرید خط VOIP

همانطور که می‌دانید،برای راه اندازی سیستم تلفنی VOIP دربهترین حالت استفاده ازخطوط بهینه و جدید روی بسترهای نوین است.

بسیاری ازشرکت ها با ارائه این خطوط به کسبو کارشما رونق می‌بخشند.چراکه سرویس هاییی نظیرمالکیت خط، ارسال پیامک، گزارشات لحهظه‌ای، ضبط مکالمات، صف تماس و… را به شمادر این بستر ارائه می‌دهند.

این خطوط با استفاده ازتماس های همزمان ارتباط های تلفنی را آسان تر می‌کنند.لذا خریدخط voip درمقایسه با خطوط انالوگ به شدت بهینه تربوده و بسیاری از نیازهای ارتباطی شمارا برطرف خواهد کرد.

خریدخط VOIP به شما کمک خواهد کردبهترین پرفورمنس را درسیستم ارتباطی مجموعه خود داشته باشید.واز امکانات آن بهره مند شوید.

خرید سیپ ترانک ( SIP TRUNK )

یکی از سرویس هایی که درچندسال اخیر برای سیستم های مخابراتی مورد توجه عموم قرار گرفته است سیپ ترانک یا همان(SIP TRUNK) است.

سیپ ترانک به شما خدمات ارائه خط مخابراتی در بستر IP را می‌دهد. ترانک به ارتباطی گفته می‌شود که می‌توان چند ارتباط صوتی را از آن انتقال داد.

سیپ هم که مخفف(Session Initiation Protocol) است که پروتکولی برای انتقال صدا روی بسترشبکه می‌باشد.

 

سرویس های سیپ ترانک اولین بار توسط شرکت مخابرات روی بستر NGN ارائه شد و در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت ها سرویس سیپ ترانک را ارائه می‌دهند.

همانطور که گفته شد خرید سرویس سیپ ترانک امکانات ویژه ای را دراختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید برای بهبود کسب و کار خود از این امکانات استفاده کنید.

فروشگاه تجهیزات VOIP دست دوم 

تجهیزات voip ازجمله مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن کرد، زیرا یکی از اساسی ترین موارد برای راه اندازی سرویس voip است.

از این نظر باید به آن توجه کرد چون، 80 درصد پایداری یک سیستم تلفنی voip به تجهیزات سخت افزاری بستگی دارد. لذا خرید تجهیزات voip ازیک فروشگاه مطمئن در این زمینه توصیه می‌شود.

باید توجه داشت که تجهیزات بسار متنوعی در حوزه voip وجود دارد که می‌توان گفت از نظر سخت افزاری به شدت باهم متفاوت اند.لذا برای اینکه بتوان از نظر سخت افزاری و کیفیت محصولات voip برای خرید مقایسه ای صورت داد باید از تجربیات متخصصان در این زمینه بهره برد.

بی شک اگر به مشورت با افراد با تجربه اهمیت داده نشود، ممکن است بعدها در سیستم تلفنی شما مشکلی به وجود آید.

خرید تلفن VOIP دست دوم 

یکی از محصولات پر فروش درحوزه voip تلفن ویپ یا همان ip phone است که انواع مختلفی دارد.

خرید تلفن voip دست دوم شاید برای اکثر مدیران it یک مسئله نسبتا پیچیده باشد. زیرا متنوع بودن تلفن ویپ در بازار بسیار زیاد است که باید از مشاوران زمینه voip برای خرید تجهیزات voip کمک بگیرید.

خرید تلفن voip استوک هم از نظر سطح کیفی و هم از نظر کارایی شاید ساده به نظر برسد، اما در اصل تلفن های voip با توجه به نوع پروتکول ارتباطی برای سیستم تلفنی voip، نحوه استفاده آن ها و همچنین میزان مصرف انرژی بسیار اهمیت دارند.

امکاناتی که یک تلفن ویپ باید در اختیار شما قرار دهد با توجه به نیاز سازمان شما تعیین می‌شود.

از مزایای تلفن voip میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد داخلی های قابل رجیستر
 • امکانات ذخیره مخاطبین
 • دراختیار قراردادن سرویس های اینترنتی نظیرvpn
 • زیبایی
 • میزان مصرف انرژی
 • رابط کاربری ساده
 • پایداری، انعطاف پذیری
 • قابلیت اطمینان
 • و…

همانطور که گفته شد برای خرید تلفن ویپ با مشاوره تخصصی برای خرید با همکاران با تجربه یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

فروش ip phone سیسکو دست دوم 

شرکت معتبر سیسکو با تجربه و قدمت بسیار زیاد در زمینه تامین تجهیزات سخت افزاری شبکه و ارائه خدمات کاربردی با محصولات متنوع در این زمینه پیشرو در صنعت it بوده و تقریبا 60 درصد زیرساخت شبکه های دیتاسنتر را تحت پوشش خود قرار داده است.

یکی از محصولات کاربرد شرکت سیسکو، تلفن voip یا ip phone است. همانطورکه می‌دانید ip phone سیسکو با انواع و اقسام مختلف در بازار وجود دارد.

باتوجه به اینکه شرکت سیسکو با تولید سیستم تلفنی voip مختص خود با پروتکول SCCP در زمینه voip خدمات ارائه می‌دهد لذا تقریبا تمامی ip phone های سیسکو از این پروتکول پشتیبانی می‌کنند. در نطر داشته باشید عمومی ترین پروتکول برای سیستم تلفنی voip پروتکول SIP است.

بنابر این یکی از مشکلاتی که مدیران it برای استفاده از ip phone های سیسکو دارند این است که از پروتکول SIP پشتیبانی نمی‌کنند.

خب با وجود این کارشناسان و برنامه نویسان تا حد بسیار زیادی این مسئله را با تولید فریم ویر برای ip phone های سیسکو حل کرده اند لذا برای استفاده از از برخی ip phone  های سیسکو بایدآن ها راتغییر فریم ویر داد.

 

البته این نکته را درنظر داشته باشید که ip phone  سیسکو با پشتیبانی از پروتکول SIP  هم به بازار عرضه شده است.

شما میتوانید با تماس با مهندسین آوش تک و مطرح کردن نیاز سازمانی خود، مشاوره رایگان در این زمینه دریافت کنید تا سرویسی متناسب با نیازهای خود با یک قیمت مناسب خریداری کنید.

6 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
   حتما همینطور هستش
   اصولا هر شرکتی کیفبت کالای خودش رو برای مشتری تضمین خواهد کرد

  1. سلام وقت بخیر
   قیمت تجهیزات سخت افزاری VOIP معمولا بر اساس نوع کاربری مشخص می‌شود.
   این تجهیزات به صورت استوک وجود دارد. و معمولا تجهیزات استوک بیشتر خریدو فروش می‌شوند.
   یک گیتوی 8 پورت را اگر مثال بزنیم قیمتی حدود 3،500،000 دارد.
   تلفن های VOIP هم بر اساس نوع کاربری استفاده از 500 هزار تومان هست تا 7 ملیون تومان

 1. سلام آقا وقتتون بخیر. خودتون اجناس دست دوم هم دارید من میخوام ویپ راه بندازم نمیخوام خیلی هزینه کنم. دنبال جنس دست دوم با کیفیت برای تجهیزات شبکه میگردم

  1. سلام بله ما در زمینه تامین تجهیزات مرتبط با سیستم های تلفنی هم فعالیت داریم
   بهتره که این تجهیزات و خدمات یک مجموعه رو درگیر چند شرکت نکنه
   شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *