مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

کاربرد فالومی

کاربرد فالومی ( Follow Me ) در ایزابل | آموزش استفاده از follow me در ویپ

در این مقاله ما سعی کردیم به صورت کامل کاربرد فالومی ( Follow Me ) در ایزابل و نحوه کانفیگ این امکان را برایتان شرح بدیم.

همانطور که می‌دانید سیستم تلفنی voip ایزابل با به روزرسانی هایی که تاکنون انجام شده یکی از محبوب ترین سیستم های تلفنی دنیا به حساب می‌آید. در حال حاضر یک سیستم تلفنی کامل از نظر کارآیی و امکانات به شمار می‌رود.

یکی از امکانات خوبی که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم Follow Me است.

کاربرد فالومی در ایزابل

Follow Me یا فالومی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید یک داخلی را در هر زمانی دنبال کنید.

به طور مثال یک نفر در سازمان شما هست که به هر قیمتی شده باید تماسش را پاسخ دهد، از طرفی این فرد ممکن است دارای دو دفتر کار یا در حال جابه جایی در بیرون از سازمان باشد، خب در این شرایط قابلیت Follow Me این امکان را به شما می‌دهد تا با تنظیم آن برای داخلی مورد نظر این کار را انجام دهید.

به طور کامل قابلیت Follow Me برای کارمند مورد نظر از داخلی آن شروع و به هر شماره همراه یا ثابتی ختم می‌شود تا در یکی از این مسیر های انتقال تماس پاسخ داده شود. این انتقال تماس با اولویت هایی که شما تعیین می‌کنید برای فرد مورد نظر قابل پیاده سازی با سرویس Follow Me است.

تنظیمات Follow Me در ایزابل (فالومی)

برای دسترسی به تنظیمات Follow Me در ایزابل به شرح زیر عمل می‌کنیم.

بعد از وارد شدن به منوی سیستم تلفنی ایزابل در قسمت PBX وارد زیرشاخه PBX Configuration می‌شویم و در منوی باز شده از قسمت Inbound Call Control میتوانیم Follow Me را انتخاب کنیم.

 

Follow Me

 

نحوه تنظیم Follow Me در ایزابل

بعد از اینکه منوی Follow Me را باز کردید حال نوبت به تنظیم این امکان برای داخلی مورد نظر می‌رسد.

پس از داخلی های موجود در لیست، داخلی فرد مورد نظر را انتخاب کرده تا تنظیمات آن باز شود.

در تصویرهای زیر مشاهده می‌کنید که فیلد های تنظیم Follow Me برای داخلی 111 باز شده است.

 

 

follow me config1

follow me config 2

 

برای تنظیم Follow Me برخی اصطلاحات مهم که برای تنظیم نیاز داریم را بررسی می‌کنیم.

  • Disable: در صورت زدن تیک این گزینه سرویس Follow Me برای این داخلی غیر فعال می‌شود.
  • Initial Ring Time: این تنظیم مدت زمان زنگ خوردن داخلی اصلی فرد مورد نظر را تعیین می‌کند.
  • Ring Strategy: مدل یا نوع زنگ خوردن مقصد های ایجاد شده در Follow-Me List را تعیین می‌کند.برای درک هر استراتژی می‌توان با قرار دادن نشانگر موس کنار هر فیلد توضیحات آن فیلد را مطالعه کرد.
  • Ring Time: در این قسمت می‌توانید مدت زمان تماس های ایجاد شده را تعیین کنید. با این تفاوت که زمان داخلی اصلی در این فیلد تاثیری ندارد.
  • Follow-Me List: در این قسمت شما باید تمامی لیست تماس هایی که می‌خواهید به فرد مورد نظر انتقال یابد را اضافه کنید. این لیست شماره های داخلی، شماره همراه و شماره های ثابت را شامل می‌شود.
پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

نکته: اگر در سازمان برای آزاد کردن خطوط شهری از پیش شماره استفاده کرده اید، بایداین پیش شماره را برای  شماره شهری که در این لیست اضافه می‌کنید هم قرار دهید و همچنین در آخر هر شماره شهری علامت # را قرار دهید.

  • Extension Quick Pick: توسط این گزینه می‌توان داخلی های موجود در سیستم تلفنی را مشاهده کرد و به لیست اضافه نمود.
  • Announcemen: این گزینه این امکان را می‌دهد تا زمانی که تماس از یک مسیر به مسیر دیگری در حال انتقال است، یک پیام صوتی برای فرد تماس گیرنده پخش کند.
  • ?Play Music On Hold: در این فیلد می‌توانید تنظیم کنید برای فرد تماس گیرنده در هنگام انتظار موزیک پخش شود.
  • Destination if no answer: در این قسمت می‌توانید تنظیم کنید اگر شماره هایی که در لیست وارد کرده اید پاسخو نبودند تماس به کجا هدایت شود.

پس از اینکه همه تنظیمات دلخواه خود را انجام دادید با زدن دکمه Sabmit و بعد از آن Apply Configuration تنظیمات اعمال شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله کمک لازم را برای راه اندازی Follow Me در ایزابل به شما کرده باشد.

در پایان اگر برای راه اندازی این سرویس مشکل یا سوالی داشتید می‌توانید با کارشناسان ما در پایین همین مقاله به صورت دیدگاه بیان کنید یا با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

در صورت نیاز می‌توانید PDF این مقاله را هم از این لینک دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *