مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

Ring Group چیست

ring group چیست | آموزش ساخت Ring Group در ایزابل

آموزش ساخت Ring Group در ایزابل

سیستم های تلفنی ساخته شده اند که با استفاده از تعدادی اپراتور به تماس های وروردی بیشماری که وارد می‌شود پاسخگو باشند و برای این نظور دارای قابلیت های بیشماری هستند یکی از این قابلیت ها ring group یا گروه پاسخگو، می‌باشد اگر می‌خواهید بدانید ring gpup چیست و آموزش ساخت رینگ گروپ را بدانید تا اتنهای این مقاله همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ring group چیست

ring group به یک گروه از اپراتور ها یا پاسخ دهنده ها گفته می‌شود که تماس با روش معینی به تمام آن ها وصل می‌شود.

برای مثال در نظر بگیرید که شرکت ما دارای یک بخش حسابداری یک بخش فنی و یک بخش فروش می‌باشد. ما با ساخت ring group برای هر کدام از این بخش ها می‌توانیم به تمام آن داخلی‌ها دسترسی پیدا کنیم، و یا تماس ورودی را مستقیما از طریق IVR  به آن بخش متصل کنیم و هر کدام از داخلی ها که در دسترس بود تماس را پاسخ دهد.

بیشتر بخوانید : IVR  چیست

 

ساخت ring group در ایزابل

برای ساختن ring group بعد از ورود به بخش وب سیستم تلفنی ایزابل به بخش PBX سپس PBX Configuration رفته و Ring Group  را انتخاب کنید.

 

اموزش ساخت ring group

 

تنظیمات ring group

Ring-Group Number: شماره ای که متمایز از داخلی ها باشد را در نظر می‌گیریم

Group Description: توضیحی راجب گروه

Ring Strategy: نوع زنگ خوردن و یا اتصال به داخلی ها را مشخص می‌کنیم.

  • Ringall: همه دخلی ها با هم زنگ می خورند و اگر  هر داخلی پاسخ دهد بقیه داخلی ها قطع می شوند
  • Hunt: داخلی ها به صورت چرخشی و به ترتیب زنگ می‌خورند
  • MemoryHunt : این استراتژی مشابه hunt است با این تفاوت که وقتی داخلی اول پاسخ ندهد و داخلی بعدی زنگ بخورد همچنان می‌توان با داخلی اول تماس را جواب داد و هر دو داخلی اول و دوم با هم زنگ می‌خورند، و به همین ترتیب اگر داخلی دوم هم جواب نداد تماس به سه داخلی اول و دوم و سوم وصل می‎‌شود و زنگ میخورند.
  • First available: اولین داخلی آزاد زنگ می‌خورد

Ring Time : زمانی به ثانیه که زنگ خوردن هر داخلی را مشخص می‌کند.

Extension List : لیست داخلی هایی که در این ring group وجود دارند.

Announcement: صدایی که تماس گیرنده قبل از متصل شدن به ring group می‌شوند. برای آپلود یا ضبط صدا می‌توانید به بخش System Recording در بخش PBX Configuration مراجعه کنید.

Play Music On Hold : در این گزینه می‌توان مشخص کرد که تماس گیرنده در هنگام انتظار برای پاسخ دادن اپراتور چه چیزی بشنود صدای بوق معمولی یا یک موزیک، یا یک صدای خاص. برای آشنایی با این مورد مقاله موزیک انتظار در ایزابل را بخوانید.

CID Name Prefix: متنی که برای اپراتور بر روی تلفن قبل از شماره تماس گیرنده قرار می‌گیرند. این مورد زمانی  یک اپراتور در چند ring group عضو است و می‌خواهد بداند که تماس از کدام یک به آن او متصل شده است کابرد دارد.

Skip Busy Agent: تماس به اپراتوری که مشغول است متصل شود یا نه. اگر تیک این گزینه زده شود تماس به اپراتوری که مشغول است متصل نمی‌شود، یا به اصطلاح پشت خط اپراتوری که در حال صحبت است نمی‌رود.

Record Calls: در این قسمت مشخص می‌کنیم که تماس‌ها ضبط شود (Always) یا اصلا ضبط نشود (Never) یا انتخابش دست اپراتور باشد (On demand).

قسمت Destination if no answer   را هم می توانید به هر قسمتی از سیستم متصل کنید

 

جمع بندی

Ring Group یا گروه پاسخگو یکی از بیشمار قابلیت های سیستم‌های تلفنی voip است که به بهر وری سازمان یا شرکت شما کمک شایانی می‌کنند. توجه داشته باشید که این قابلیت جایگزین صف نخواهد شد و زمانی که تماس ورودی شما از تعداد اپراتور‌های شما بیشتر است و ممکن است تماس گیرنده ها زمان زیادی پشت خط بمانند حتما از قابلیت صف استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : راه اندازی صف انتظار در ایزابل

ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید در صورتی نیاز به خدمات voip با کارشناسان ما در تماس باشید، همچنین نظرات و سوالات خود راجب voip را در انتهای مقاله در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *