خدمات پسیو شبکه | راه اندازی پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه چیست؟

خدمات پسیو به معنای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری که شامل دو بخش اصلی پسیو  و اکتیو می‌شود.

اما به طور کلی خدمات پسیو شبکه به بخشی از راه‌اندازی شبکه های کامپیوتری گفته می‌شود که به زیر ساخت اشاره دارد.

پسیو ( Passive ) به معنی غیر فعال است، ما در شبکه به قطعاتی که جریان برق ندارند و در انتقال دیتای شبکه فعالیتی انجام ندادند قطعات پسیو می‌گوییم و به همین صورت به نصب این تجهیزات نیز خدمات پسیو گفته می‌شود.

خدمات پسیو شبکه آوش نت

انواع خدمات پسیو شبکه

کابل شبکه

کابل کشی و ترانکینگ

سوئیچ

نصب روتر، سوییچ و...

تلفن ویپ

نصب سانترال

یو پی اس

نصب UPS

دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته

سرور

نصب سرور و رک

چرا بستر سازی و پسیو شبکه مهم است؟

تقریبا می‌توان گفت که تمام سازمان‌ها نیاز به ارتباط داخلی بین کارمندان و همچنین ارتباط با شعب مختلف و ارتباط اینترنتی دارند و ارتباط به بخش جدا نشدنی از هر سازمانی تبدیل شده است. در هر مجموعه نیاز به موارد گوناگونی از سرویس‌ها برای تسهیل در فرآیند کار وجود دارد و بستر تمام سرویس هایی که در بالا ذکر شد زیر ساخت و خدمات پسیو شبکه است

سرویس اشتراک فایل

سرویس اشتراک فایل

سرویس حسابداری

سرویس حسابداری

سرویس ارسال ایمیل

سرویس ارسال ایمیل

سرویس ارتباط با مشتریان

سرویس ارتباط با مشتریان

هزینه های پسیو شبکه

خرید تجهیزات گران قیمت برای هر مجموعه‌ای مقرون به صرفه نیست و لزوما هم نیاز نیست که برای داشتن یک ارتباط خوب از تجهیزات بسیار گران استفاده کرد.


در ابتدا باید تعداد نود های شبکه شما، پهنای باند شما و مقدار Broadcast موجود در شبکه شما و موارد دیگر به درستی ارزیابی گردد تا بتوان تجهیزات مقرون به صرفه برای خدمات پسیو شبکه مجموعه شما را تهیه کرد و از کمترین امکانات بهترین کارایی را دریافت کرد.

کاهش هزینه ها

فاکتور‌های تاثیر گذار بر هزینه اجرای پسیو شبکه

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

آوش نت چگونه در خدمات پسیو شبکه به شما کمک می‌کند؟

ما در مجموعه آوش نت برای اجرای پروژه پسیو ( Passive ) مراحل مختلفی را به ترتیب در نظر گرفته ایم تا هم کیفیت کار و همچنین زمان تحویل پروژه به صورت دقیق مشخص شود و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

شماره یک

مرحله اول : بازدید از مکان پروژه

در این مرحله بازدید توسط کارشناسان انجام می‌گیرد و اطلاعات مورد نیاز برای طراحی پروژه و صدور پیش فاکتور جمع‌آوری می‌شود.
اطلاعاتی مانند: متراژ پروژه،  تعداد نود های مورد نیاز،  مکان مناسب برای قرار گیری رک و تجهیزات شبکه

مرحله دوم:طراحی زیر ساخت

در این مرحله طراحی شبکه با همکاری کارفرما صورت می‌گیرد. در این مرحله سعی می‌شود که با نگاه آینده نگرانه تمام موارد طراحی گردد تا تغییر وسعت در آینده بدون هیچ گونه مشکلی انجام گیرد.

دو
سه

مرحله سوم: اجرا ( کابل کشی، نصب و آرایش رک )

در این مرحله کابل کشی و ترانکینگ به صورت استارندارد و منظم انجام می‌گیرد. سپس رک نصب شده و تجهیزاتی مانند: مودم، سوییچ، سرور و … درون رک قرار می‌گیرد.

مرحله چهارم: سنجش شبکه

در این مرحله از خدمات پسیو شبکه که آوش نت به شما ارائه می‌دهد تمام نود ها تست و تمام سرویس‌ها که در فرآیند اکتیو شبکه انجام گرفته در حضور کارفرما تست می‌گردد. ما تا پایداری کامل شبکه در کنار شما خواهیم بود. در این مرحله مستندات شبکه نیز تحویل کارفرما قرار می‌گیرد.

شماره چهار

پشتیبانی

پشتیبانی خدمات پسیو شبکه امری بسیار مهم، جهت نگه داری کیفیت و کارایی خدمات انجام شده است، چه بسا خدمات بی‌کیفیت باعث آزرده خاطر شدن کارفرما و پرسنل مجموعه می‌شود، ما به این موضوع کاملا آگاهیم و به همین دلیل پلن های مختلفی را برای پشتیبانی تقدیم شما می‌کنیم، تا با تضمین خدمات خود و پشتیبانی خدمات، حس رضایتمندی را در شما افزایش دهیم.

در ابتدا باید تعداد نود های شبکه شما، پهنای باند شما و مقدار Broadcast موجود در شبکه شما و موارد دیگر به درستی ارزیابی گردد تا بتوان تجهیزات مقرون به صرفه برای مجموعه شما را تهیه کرد و از کمترین امکانات بهترین کارایی را دریافت کرد.

مشاوره

مشاوره رایگانه !

همین الان میتوانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌  مجموعه آوش نت تماس بگیرید و شرایط خودتون رو با ما در میان بگذارید.
ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که هم از لحاظ هزینه برای کسب و کار شما به صرفه باشه و هم بهترین کارایی را برای مجموعه شما داشته باشه.
شما برای مشاوره می‌توانید از طریق  واتساپ و یا شماره تماس با ما در ارتباط ارتباط باشید و در مورد کسب و کار خود از ما مشاور بگیرید.