پینگ گرفتن در ویندوز

پینگ گرفتن در ویندوز 10 و 7 و 8 | آموزش تصویری نحوه گرفتن ping

در این آموزش قصد داریم نحوه گرفتن ping در ویندوزهای مختلف را با هم به صورت تصویری بررسی کنیم. انجام این کار بسیار ساده است فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید.

پینگ گرفتن در ویندوز !!! آیا اینترنت من وصله؟ آیا ارتباط من با سرور یا کامپیوتر حسابداری درون مجموعه برقراره؟ آیا کیفیت ارتباط یا همان سرعت اتصال من به اینترنت خوبه؟ چگونه و در ساده ترین حالت به جواب این سوال‌ها برسیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله آموزش پینگ گرفتن در ویندوز و دستگاه‌های دیگر را فرا بگیرید.

 

نحوه پینگ گرفتن در ویندوز

برای یاد‌گیری نحوه پینگ گرفتن در ویندوز 10 مراحل زیر را دنبال کنید (نحوه پینگ گرفتن در ویندوز 7 و یا 8 نیز به همین صورت می‌باشد) :

1- کلید‌های ترکیبی ویندوز و R را همزمان بفشارید تا پنجره کوچک Run  در پایین سمت چپ نمایان شود.

 

2- در کادر باز شده دستور CMD را تایپ کنید تا برنامه Command Prompt یا همان صفحه سیاه ویندوز باز شود.

 

برنامه run

 

3- در صفحه باز شده <ping <Your IP Address  را تایپ کنید. به جای عبارت  <Your IP Address> باید آدرس آی پی مد نظر و یا میزبان خود را تایپ کنید. سپس منتظر باشید تا نتایج نمایان شود، این همان نحوه پینگ گرفتن آی پی است.

 

پینگ گرفتن با ویندوز

انواع نتایج پینگ

اگر دستوری مشابه زیر دریافت کردید میزبان شما به پاسخ داده است.

Reply from <Destination IP>: bytes=32 time=53ms TTL=53

 

پینگ گرفتن موفق در کامیوتر

 

دراین دستور زمان رفت و برگشت هم به میلی ثانیه نمایش داده می‌شود، هر چه این زمان کمتر باشد در حقیقت زمان کمتری برای رفت و آمد بسته صرف شده و سرعت اتصال بالاتر است. پس به طور ساده پینگ با زمان کمتر بهتر است.

TTL هم بیانگر سیستم عاملی میزبان می‌باشد، در حقیقت هر سیستم عاملی TTL مربوط به خود را بازمی‌گرداند. برای مثال در سیستم های ویندوز 2000 به بالا TTL مقدار 128، در سیستم های لینوکسی مقدار 64، و به همین ترتیب محصولات Cisco مقدار TTL عدد 255 است.

نکته : مقدار TTL در هر Route به مقدار یک عدد کم می‌شود. برای مثال اگر 20 روتر در مسیر شما برای رسیدن به مقصد باشد و دستگاه میزبان شما TTL عدد 255 را برگرداند شما عدد 230 را برای TTL مشاهده خواهید کرد.

2- Destination Host Unreachable

 

پینگ unreachable

 

3- Request timeout

 

پینگ timeout

 

توجه داشته باشید اگر نام DNS ی یک آدرس آی پی را هم داشته باشید می‌توانید از آن برای گرفتن ping استفاده کنید. برای مثال :

 ping avashnet.com 

همچینن می‌توان از این حالت برای بدست آوردن آدرس ای پی یک وب سایت هم استفاده کرد به این صورت که با وارد کردن دستوری مشابه دستور بالا آدرس آی پی هاست آن وب سایت قابل مشاهده است.

 

پینگ با نام DNS

 

بیشتر بخوانید: مانیتورینگ شبکه چیست ؟

عملگر (سوئیچ) های ping

1- با قرار دادن t-  در انتهای دستور پینگ به صورت تمام نشدنی دستور پینگ به آی پی مقصد ارسال می‌شود.

ping 8.8.8.8 -t

2- با قرار دادن n- سپس فاصله بعد از آن  عدد مورد نظر می‌توان به تعداد عددی که قرار داده ایم دستور پینگ ارسال کنیم.

ping 8.8.8.8 -n 6

3- برای نمایش نام DNS، آدرس ای پی که در اختیار داریم می‌توانیم از عملگر زیر استفاده کنیم.

ping -a 8.8.8.8

4- برای دیدن لیست کامل عملگر‌های دستور ping این عبارت را تایپ کنید.

?- ping

گرفتن پینگ مودم با گوشی

اگر دسترسی به کامپیوتر ندارید و می‌خواهید با گوشی موبایل خود ping مودم و یا دستگاه دیگری در شبکه را بگیرید نیاز به نرم افزار‌های جانبی دارید. برای این منظور وارد اپ استور دستگاه خود شده و سرچ کنید ping انواع متنوعی از نرم افزارها برای این منظور مشاهده خواهید کرد.

توجه داشته باشید آی پی اکثر مودم‌های خانگی 192.168.1.1 است پس اگر آی پی مودم خود را نمی‌دانید ابتدا این آی پی را تست کنید.

تست ping برای اتصال اینترنت

برای تست اتصال به اینترنت و همچنین دستور ping برای سرعت اینترنت، می‌بایست یک آدرس آی پی خارج از شبکه خودمان که در اینترنت موجود است را پینگ کنیم برای مثال برای می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

ping 8.8.8.8

با استفاده از این دستور شما در واقع سرور‌های DNS گوگل که در اینرنت وجود دارد را پینگ کرده اید. اگر پاسخ reply دریافت کردید قطعا اتصال اینترنت شما بر قرار است.

بیشتر بخوانید: pbx چیست
جمع بندی
حال که با طریقه پینگ گرفتن در شبکه آشنا شدید باید بدانید که این دستور پر استفاده و کارآمد ترین دستور برای عیب یابی در محیط شبکه است. هر مدیر آی تی در ممکن است بارها و بارها از این دستور برای مقاصد مختلف استفاده نماید دستوری که در عین سادگی بسیار ارزشمند است.
ممنون از اینکه تا انتهای مقاله نحوه پینگ گرفتن در ویندوز همراه ما بودید اگر سوالی در زمینه مباحث شبکه و همچنین نیاز به خدمات اکتیو شبکه و یا راه اندازی شبکه دارید می‌توانید با کارشناسان آوش نت در تماس باشید.
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
×

برای شروع گفتگو کارشناس مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب نمایید

×