مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

مجازی سازی سرور

چند سرور روی یک سرور = کاهش هزینه‌ها !

ترکیباتی لازم برای استفاده بهینه از یک سخت افزار قدرتمند

مجازی سازی سرور چیست؟

تکنولوژی که به ما این امکان را می‌دهد تا به جای راه اندازی هر سرویس روی یک سرور فیزیکی چند سرویس مجزا را روی یک سرور راه اندازی کنیم به صورتی که تمام توان سخت افزاری و فضای ذخیره سازی سرور در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما می‌توانیم با توجه به نیاز خودمان برای هر سرویس منابع خاصی را در نظر بگیریم.
در واقع یک نمونه مجازی از سیستم عامل، سخت افزار، فضای ذخیره سازی یا منابع شبکه ایجاد کنیم.

مجازی سازی در سرور چگونه کار می‌کند؟

ساختار این تکنولوژی به این صورت است که یک لایه نرم افزاری که Hypervisor نامیده می‌شود ما بین سخت افزار و سیستم عامل‌های ما قرار می‌گیرد و امکان پیاده سازی چندین سیستم عامل را روی همان سخت افزار برای ما فراهم می‌کند همچنین مدیریت کاملی از RAM و CPU و فضای ذخیره سازی در اختیار ما قرار می‌دهد.
در این تکنولوژی ما همچنین می‌توانیم سوئیچ‌ های مجازی ایجاد کنیم و ارتباط بین سیستم عامل‌های خودمان را به راحتی کنترل کنیم .

انواع مجازی سازهای سرور چیست؟

شرکت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند که چند مورد از آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

هایپر وی

Microsoft Hyper-v

اولین شرکتی که معرفی می‌کنیم که بیشتر افراد جهان با آن آشنا هستند و یا حداقل یکبار نام آن را شنیده اند، شرکت مایکروسافت (Microsoft) است. این کمپانی محصول نرم افزاری Hyper-V را ارائه می‌دهد.

vmware vsphere

VMware vSphere

دومین شرکتی که در این زمینه فعالیت می کند و بنظر ما و بیشتر متخصصین این حوزه اولین و بهترین در کار خود است، شرکت وی ام ور (vmware) با محصول vsphere است. تقریبا می‌توان گفت 95 درصد شرکت ها و موسساتی که در ایران از این تکنولوژی استفاده می‌کنند همگی از محصول این شرکت بزرگ بهره مند هستند.

xen server

citrix XenServer

سومین شرکت و یکی از مشهورترین شرکت ها در زمینه تجهیزات شبکه سیتریکس (citrix) است که محصول Citrix Hypervisor را در این زمینه دارد. این محصول در گذشته به نام citrix xenserver شناخته می‌شد.

مجازی سازی چگونه به بهتر شدن کار شما کمک می‌کند؟

marketing.png

هزینه‌های ما را در خرید تجهیزات کاهش می‌دهد ما می‌توانیم روی یک سرور تمامی سرویس‌ها را داشته باشیم و برای هر سرویس، سرور مجزایی خریداری نکنیم

سرور

فضای کمتری برای سرور‌های خود نیاز داریم پس اتاق سرور کوچیک‌تری هم داریم و هزینه کمتری می‌کنیم

آچار

تحمل خرابی سرویس‌هایمان به حداکثر می‌رسد  پس می‌تونیم با خیال راحت به موارد مفید‌تری  فکر کنیم

کارمند

حجم کاری ما کاهش پیدا می‌کند و چابکی بیشتری پیدا می‌کنیم پس می‌توانیم از نیروی انسانی در جاهای دیگری استفاده کنیم

مجازی سازی سرور

مدیریت شبکه ما راحت‌تر می‌شود و انعطاف پذیری بیشتری پیدا می‌کنیم و به راحتی می‌تونیم تغییرات ایجاد کنیم

editor

به راحتی از یک پنل می‌توانیم تمام سرور‌های خود را مدیریت کنیم

کیس کامپیوتر

می‌تونیم از تمام توان سخت افزاری سرورهایمان استفاده کنیم

مصرف برق کمتر

مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند
همچنین امنیت اطلاعات ما فوق‌العاده بالا‌تر می‌رود

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

برخی از قابلیت‌های جذاب خدمات مجازی سازی روی سرور

چرا آوش نت را برای خدمات مجازی سازی سرور انتخاب کنیم؟

آوش نت 0 تا 100 پروژه را برای شما انجام خواهد داد و در کنار انجام پروژه آموزش‌های لازم را هم ارائه خواهیم کرد و پشتیبانی هم خواهیم داشت

شاید این سرویس را دارید و نیاز به پشتیبانی در این زمینه دارید ما همراه شما هستیم.

یا اگر هنوز به روش سنتی پیش می‌روید ما خوشحال می‌شویم به صورت کامل این سرویس رو برای شما راه اندازی کنیم تا شما هم با تکنولوژی‌های جدید بتوانید بیشترین بازدهی را داشته و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

مجازی سازی سرور | خدمات مجازی سازی سرور

پشتیبانی

مجازی سازی سمت سرور امری بسیار مهم، جهت نگه داری کیفیت و کارایی خدمات انجام شده است، چه بسا خدمات بی‌کیفیت باعث آزرده خاطر شدن کارفرما و پرسنل مجموعه می‌شود، ما به این موضوع کاملا آگاهیم و به همین دلیل پلن های مختلفی را برای پشتیبانی تقدیم شما می‌کنیم، تا با تضمین خدمات خود و پشتیبانی خدمات، حس رضایتمندی را در شما افزایش دهیم.

پشتیبانی در شبکه
مشاوره خدمات شبکه

مشاوره رایگانه

همین الان می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌  مجموعه آوش نت تماس بگیرید و شرایط خودتان را با ما در میان بگذارید.
ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که هم از لحاظ هزینه برای کسب و کار شما به صرفه باشه و هم بهترین کارایی را برای مجموعه شما داشته باشه.
شما برای مشاوره می‌توانید از طریق  واتساپ و یا شماره تماس با ما در ارتباط ارتباط باشید و در مورد کسب و کار خود از ما مشاور بگیرید.

اولین مزیت این تکنولوژی کاهش هزینه های یک سازمانه. شما با راه اندازی این قابلیت به جای خرید چندین سرور یک سرور خریداری کرده و از تمام توان آن استفاده می‌کنید. نکته مهم دیگر این است که مدیریت متمرکز و راحت تری روی تمام سرویس های آن دارید و نیازی نیست برای تنظیمات هر سروی به سرورهای مختلفی سر بزنید و همه آنها را یکجا روی یک مجموعه دارید. 

هزینه های خدمات در شبکه براساس تعرفه های نظام صنفی محاسبه می‌شود. 

برای اره اندازی مجازی سازی برای سرور اول باید مجموعه شما بررسی شود و بعد از تشخیص کارشناس، پیشنهادات به کارفرما ارائه می‌شود. در صورت تایید به صورت حضوری کارشناس به مجموعه شما آمده و مراحل را اجرا می‌کند.