مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

راه اندازی مرکز تماس

راه اندازی مرکز تماس یا Call Center | مرکز تماس هوشمند

یکی دیگر از مزیت های راه اندازی VOIP در سازمان ها و مجموعه ها قابلیت استفاده از Call Center یا مرکز تماس است.

راه اندازی مرکز تماس به شما در بهبود عملکرد ارتباط با مشتری کمک فراوانی خواهد کرد. یک واحد پاسخگویی کاملا حرفه ای برای سازمان شما با امکانات کاربردی، تاثیر زیادی در رشد کسبوکارهای تلفنی و افزایش رضایت مندی مشتریان خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم مزیت های راه اندازی، اینکه مرکز تماس یا Call Center مناسب چه سازمان ها ومجموعه هایی است را برسی کنیم و همچنین مراحل و هزینه های راه اندازی مرکز تماس و … را با سیستم تلفنی محبوب ایزابل ( Issabel ) شرح دهیم.

Call Center یا مرکز تماس چیست؟

قبل از اینکه در مورد مراحل راه اندازی یک مرکز تماس و هزینه های آن صحبت کنیم بهتر است بدانیم Call Center چیست.

 

راه اندازی مرکز تماس

 

به طور کلی مرکز تماس به سرویسی گفته می‌شود که به کمک آن می‌توانیم تمامی تماس های دریافتی از بیرون سازمان را در یک نقطه به صورت متمرکز مدیریت کنیم و بهترین کیفیت را در پاسخوگویی این تماس های دریافتی برای بهبود جلب رضایت مشتریان و تسریع در عملکرد داشته باشیم.

به طور مثال اگر سازمان شما از بخش های مختلفی تشکیل شده باشد، با استفاده ار مرکز تماس برای هربخش به صورت جدا می‌توانید تماس های دریافتی را درون صف قرار داده و به ترتیب به کارشناسان مربوطه وصل کنید.

مزایای راه اندازی Call Center

زمانی که شخصی به عنوان مشتری با سازمان شما تماس می‌گیرد، اولین انتظاری که از پاسخ شما دارد این است که در کمترین زمان بهترین پشتیبانی را دریافت کند. بنابراین کیفیت پاسخگویی شما بستگی به نحوه مدیریت تماس های سازمانتان دارد.

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

در نظر بگیرید شخص تماس گیرنده بعد از اتصال به یک تلفن گویای برنامه ریزی شده، به یک صف هوشمند هدایت شود و بهترین پاسخ را از کارشناسان شما در کمترین زمان دریافت کند. بنابراین موجب رضایت شخص تماس گیرنده از تماس می‌شود.

از طرفی اگر مشتری شما بعد از تماس با خطوط اشغال و پاسخگویی بی کیفیت رو به رو شود موجب کاهش رضایت مندی مشتری و همچنین کاهش بهره وری شرکت خواهد شد.

از دیگر مزایای راه اندازی Call Center می توان به..

 • قرار گرفتن مشتریان در صف انتظار موزیکال، به طوری که مدت زمان انتظار را به صورت تقریبی مطلع شوند.
 • تقسیم بندی دقیق تماس های ورودی سازمان بین کارشناسان.
 • زیاد شدن تماس های ورودی و در نتیجه تسریع در عملکرد پاسخگویی
 • گرفتن گزارش کامل از وضعیت پاسخگویی کارشناسان به تماس های وروذی
 • یکپارچه سازی تماس ها با نرم افزار CRM
 • شناسایی داخلی های پر تماس و برنامه ریزی برای آن ها

هزینه راه اندازی مرکز تماس

بعد از اینکه به صورت کامل با مرکز تماس یا Call Center آشنا شدید، باید برای راه اندازی این سرورس بی نظیر در سازمان خود از هزینه راه اندازی مرکز تماس مطلع شوید و برآورد قیمت کنید.

اختلاف قیمت های راه اندازی این سرویس تقریبا زیاد است و این اختلاف قیمت در برقراری ارتباط بی دلیل نیست چرا که هزینه راه اندازی آن بستگی به نیاز سازمان شما دارد.یکی از دلایلی که در هزینه دارد ویژگی های این سرویس است.

همانطور که می‌دانید سیستم های تلفنی متن باز ( Open Source ) قابلیت مهم هوشمند سازی را دارا می‌باشند و این قابلیت در مرکزهای تماس روی این سیستم های تلفنی هم وجود دارد. پس بنابراین اگر نیازمند امکانات بیشتری برای این سرویس هستید، باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

 

راه اندازی مرکز تماس

 

به طور مثال در کنار صف انتظار هوشمند و دقیق نیاز دارید مشتریان در پایان مکالمه در نظر سنجی هم شرکت کنند و یا اینکه با اعلام کد تخصیص داده شده به هر مشتری که از قبل تعیین شده به کارشناس مربوطه وصل شوند.

یکی دیگر از دلایل اختلاف قیمت در راه اندازی call center تجهیزات سخت افزاری و کیفیت قطعات است. برند هایی که از کیفیت بهتری نسبت به برند های میان‌رده برخوردار هستند در تعیین هزینه تاثیر زیادی خواهند داشت. معمولا برای تهیه تجهیزاتی با قیمت مناسب تر می‌توانید از تحهیزات دست دوم و استوک استفاده کنید.

از دلایل دیگری که می‌توان در مورد هزینه راه اندازی مرکز تماس اشاره کرد که شاید مهمترین دلیل هم باشد، بحث پشتیبانی این سرویس است.

می‌دانیم که سیستم تلفنی نا پایدار در یک سازمان ضربه زیادی را به سازمان تان وارد خواهد کرد چرا که بهترین راه ارتباطی مشتریان از طریق تلفن خواهد بود.پس یک مرکز تماس با قابلیت پایداری همواره باید مورد توجه قرار گیرد.این پایداری نیازمند پشتیبانی درست و مطمئن خواهد بود.

در نتیجه هزینه راه اندازی برای سازمان به پشتیبانی این سرویس هم بستگی خواهد داشت.

راه اندازی مرکز تماس هوشمند

در مورد امکانات بی نظیر مرکز تماس قبلا مواردی را باهم بررسی کردیم.حال بررسی های بیشتری را در مورد یک مرکز تماس هوشمند خواهیم کرد.

بعد از راه اندازی سیستم تلفنی VOIP در سازمان و استفاده از امکانات قابل توجه این سیستم با کمی دانش برنامه نویسی می‌توان تقریبا تمام نیاهای سازمان را برطرف کرد. مرکز تماس هم یکی از ماژول هایی است که با دانش برنامه نویسی می‌توان آن را هوشمند کرد.

هوشمند سازی مرکز تماس تاثیر بسزایی در کیفیت خدمات پشتیبانی به مشتریان دارد و معمولا مناسب سازمان هایی است که کار پشتیبانی را انجام می‌دهند.

 

راه اندازی مرکز تماس

 

تجهیزات راه اندازی مرکز تماس

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی سیستم تلفنی در مجموعه خود نیازمند یک سری پیشنیاز ها هستید.سرویس مرکز تماس روی سیستم تلفنی VOIP راه اندازی می‌شود. راه اندازی VOIP و پیشنیاز های آن را می‌توانید در این مقاله بررسی کنید.

بعد از راه اندازی VOIP در سازمان ماژول کال سنتر یا مرکز تماس را در اختیار خواهیدداشت. این ماژول در نسخه های جدید سیستم تلفنی محبوب ایزابل به طور پیشفرض در زمان نصب سیستم عامل، نصب خواهد شد.

اگر در سازمان خود کار پشتیبانی را انجام می‌دهید، افرادی که برای استفاده از مرکز تماس تعیین می‌شوند می‌توانند از تلفن نرم افزاری و هدفون برای پاسخگویی به مشتریان استفاده کنند.سعی کنید در تهیه تجهیزات مورد نیاز مرکز تماس از اجناس با کیفیت استفاده کنید تا مشتریان تماس با کیفیتی را با کارشناسان داشته باشند.

 

راه اندازی مرکز تماس

 

معمولا سازمان هایی که تعداد زیادی پرسنل پشتیبانی دارند با تقبل هزینه هنگفتی باید برای هر نفر یک سیستم کامپیوتری تهیه کنند. ولی این کار در دنیای امروز کاری غیر اصولی به نظر می‌رسد چرا که با وجود تکنولوژی های جدید مجازی سازی دسکتاپ می‌توان تا حد زیادی از این هزینه ها کاهش داد.

خدمات مرکز تماس

بعد از راه اندازی و یا قبل از اینکه تصمیمی برای آن بگیرید نیاز دارید تا خدماتی که در مورد این سرویس ارائه می‌شود را کاملا آنالیز کنید. این کار کمک شایانی در مورد نتیجه کار و تصمیم درست شما خواهد داشت.

شرکت های متعددی هستند که خدمات مناسبی را در مورد این سرویس ارائه می‌دهند.شرکت آوش با داشتن تخصص و تجربه در زمینه راه اندازی مرکز تماس در این زمینه آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان، راه اندازی سیستم تلفنی VOIP و مرکز تماس به مشتریان عزیز می‌باشد.

امیدوارم با بررسی تجهیزات مورد نیاز، هزینه راه اندازی و نیاز مجموعه خود به یک مرکز تماس پایدار بتوانید بهترین بهره را از این سرویس بی نظیر ببرید و در جهت پیشرفت کسبو کارتان از آن استفاده کنید.

واتس اپ

آرزو می‌کنم این مقاله توانسه باشد اطلاعات کاملی را در رابطه با راه اندازی مرکز تماس در اختیار شما قرار داده باشد تا بتوانید این سرویس را به صورت حرفه ای و بدون دردسر را در سازمان خود پیاده سازی کنید. اگه سوالی در این مورد داردی می‌توانید در پایین همین مقاله مطرح کنید تا در اسرع وقت مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد.

همچنین می‌توانید از طریق این لینک با ما ارتباط برقرار کنید.

7 پاسخ

  1. با سلام
   حتما در آپدیت های بعدی آموزش راه اندازی کال سنتر هم پوشش داده میشه

 1. سلام ببخشید شما برای راه اندازی کال سنتر مشاوره هم دارید؟ من یک مشکلی برخوردم توی راه اندازی اگر دارید ممنون میشم اطلاع بدید

  1. با سلام

   بله دوست عزیز در خدمتتون هستیم لطفا از طریق راه های ارتباطی مشکل خوتون رو مطرح کنید

 2. سلام وقتتون بخیر آقا نرم افزار مرکز تماس چیه؟ همون ایزابله یا فرق داره ؟ کلا راه اندازیش چه فرقی داره ؟

  1. با سلام
   منتظر منظورتون نشدم . اگر منظورتون ماژول کال ستنر هستش یه بخشیه که به عنوان بک ماژول میشه به مرکز تلفنی شما متصل بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *