مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

دورکاری چیست

دورکاری چیست ؟ مزایا + معایب و معرفی نرم افزار ویژه دورکاری

هرچند در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا دورکاری در کشور ما رواج داشته است، اما جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، ماکروسافت و … از چندین سال پیش بخشی قابل‌توجهی از کارمندان خود را تحت عنوان دورکاری استخدام می‌کردند. در این مقاله ضمن بررسی این که دورکاری چیست و چه مزایای برای کارفرما دارد، سیستم تلفنی Voip که یک ابزار مهم و کاربردی برای دور کاری است را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

دورکاری چیست؟

دورکاری نوعی روش استخدام و کار کردن برای کارفرما است که در آن کارمند خارج از محیط‌های اداری مرسوم و در هر مکانی که خودش مایل باشد برای کارفرما کار می‌کند. در نظر داشته باشید که دورکاری ربطی به ساعات کار کردن ندارد و در طی آن می‌تواند ساعات کار منعطف باشد و یا ساعات کاری ثابت و منظمی برای کارمند تعریف شده باشد.

این روش در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته بیشتر از کشورهای در حال توسعه استفاده می‌شود. دور کاری مزایای زیادی برای کارفرما و همچنین کارمندان به همراه دارد که در ادامه آن‌‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مزایای دورکاری

شاید برایتان سوال شده باشد که مزایای دورکاری چیست و چرا دورکاری مورد توجه است؟ مزایای دورکاری از سه جهت کارفرما، کارمند و بعد اجتماعی قابل بررسی است. دور کاری هم برای کارفرما و هم برای کارمندان مزایای بسیار زیادی دارد.

الف) مزایای دورکاری برای کارفرما

بیشتری مزیت دورکاری برای کارفرما است، چرا که بسیاری از هزینه‌های مربوط به کارمند حضوری را پرداخت نخواهد کرد. همچنین بار مسئولیت کارفرما در قبال انجام کار کمتر خواهد بود چرا که این مسئولیت در دورکاری بر عهده کارمند گذاشته می‌شود.

جهت انجام خدمات شبکه های کامپیوتری می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

1- کاهش هزینه‌ها

در دورکاری هزینه‌های مربوط به حضور کارمند، غذا، رفت و آمد و … کاسته می‌شود. همچنین به دلیل تمایل بیشتر افراد به دورکاری، کارمندان با هزینه کمتری حاضر به استخدام در موقعیت‌های شغلی دور کاری هستند.

2- امکان استفاده از نیروی کار ماهر بدون محدودیت مکان

با کمک دورکاری شما امکان کار با نیروی کار جدید بدون محدودیت مکان را خواهید داشت. در بسیاری موارد شرکت‌ها با محدودیت نیروی کار ماهر در یک شهر و یا استان مواجه می‌شوند. در دورکاری کارمند شما می‌تواند در هر موقعیت مکانی با شما همکاری داشته باشد.

3- بهبود بهره‌وری شغلی کارکنان و سازمان

آمارها نشان داده است که بهره‌وری شغلی کارمندان دورکار به صورت قابل توجهی از کارمندان حضوری بیشتر است. با استفاده از نیروی کار دورکار شما با پرداخت حقوق کمتر بهره‌وری شغلی بیشتری را برای سازمان به ارمغان خواهید آورد.
در دورکاری توجه اصلی به نتیجۀ کار و نه به ساعات حضور فرد می‌باشد و همین باعث افزایش بهره‌وری کارمندان خواهد شد.

4- گسترش جغرافیایی حوزه‌های عملکرد سازمان‌ها و ارائۀ خدمات در سطح ملی و بین‌المللی

با کمک دورکاری، یک سازمان این امکان را خواهد داشت که در سطح بین‌المللی فعالیت کند و هزینه‌های مربوط به ایجاد شعب را کاهش دهد.

برای راه اندازی شبکه های کامپیوتری با تیم آوش نت در ارتباط باشید.

ب) مزایای دورکاری برای کارمندان

1- صرفه‌جویی در هزینه و وقت

کاهش هزینه‌های رفت و آمد و همچنین صرفه‌جویی در وقت از مهم‌ترین مزیت‌های دورکاری برای کارمندان است. در دورکاری هزینه‌های مربوط به ناهار و میان‌وعده سر کار حذف خواهد شد و مبلغ دریافتی حقوق به‌صرفه‌تر خواهد بود.

2- امکان صرف وقت بیشتر برای خانواده

یکی از مشکلات اصلی جامعه جدید، ساعات کاری طولانی و دور شدن از خانواده است. در دور کاری شما این امکان را دارید با حذف زمان مربوط به رفت و آمد وقت بیشتری را در کنار خانواده صرف کنید.

3- ایجاد فرصت‌های شغلی برای معلولان

بسیاری از کارمندان دارای معلولیت جسمی به دلیل مشکل در رفت و آمد از کار کردن در جامعه بازمی‌مانند. با دورکاری این افراد می‌تواند مشابه دیگران در سازمان‌ها و شرکت‌ها استخدام شده و فعالیت مفید داشته باشند.

آوش نت: ارائه دهنده خدمات voip

ج) مزایای دورکاری از بعد اجتماعی

1- کاهش ترافیک و مصرف انرژی

با کمتر شدن رفت‌وآمد کارمندان، ترافیک و مصرف انرژی نیز به صورت چشم‌گیری کاهش می‌یابد؛ تردد خودروها کمتر شده و نرخ آلودگی هوا کمتر می‌شود.

2- کاهش نرخ بیکاری

دورکاری باعث رشد اقتصادی و ایجاد شدن مشاغل جدید می‌شود و به تبع آن نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.

3- ایجاد فرصت‌های شغلی برابر

دورکاری برای تمامی افراد جامعه از جمله زنان خانه‌دار که فرزند کوچک دارند و همچنین معلولان، فرصت‌های شغلی برابر با سایر افراد جامعه ایجاد می‌کند. این موضوع به سلامت روانی جامعه کمک شایانی می‌کند.
با کمک دور کاری افرادی که در شهرستان‌های دور از پایتخت زندگی می‌کنند دارای فرصت‌های شغلی برابر با دیگر افراد هستند، زیرا دورکاری محدودیت مکان در شغل را از بین می‌برد.

4- کمک به حفظ محیط زیست

یکی دیگر از مزیت‌های دور کاری در سطح اجتماعی، کمک به حفظ محیط زیست با کاهش تولید زباله و همچنین کاهش آلودگی هوا است.

برای راه اندازی ویپ با ما تماس بگیرید.

استفاده از سیستم تلفنی Voip برای دورکاری

در بخش قبلی ضمن توضیح اینکه دورکاری چیست، توضیح دادیم که مزایای دورکاری چیست اما برای رسیدن به حداکثر مزایای دور کاری باید ابزارهای لازم برای این شکل جدید از کار کردن هم برای کارفرما و هم برای کارمند فراهم باشد.
Voip یکی از کاربردترین ابزارها برای استفاده در سازمان‌هایی است که کارمندان فریلنسر و دورکار زیادی دارند.

تلفن Voip چیست/ کاربرد آن در دورکاری چیست ؟

تکنولوژی Voip یک انقلاب جدید در صنعت مخابرات است که با کمک آن هزینه‌‌های مربوط به تماس به طرز شگفت‌انگیزی کاهش می‌یابد. حتی اگر کارمند دورکار ندارید و اعضای سازمان شما فقط به صورت حضوری کار می‌کنند، باز هم جایگزینی سیستم تلفنی Voip به جای سیستم‌های آنالوگ قدیمی اجتناب‌ناپذیر است چرا که مخابرات از این پس خطوط تلفن سازمانی را فقط به صورت دیجیتالی ارائه می‌دهد.
با این حال مهم‌ترین مزیت سیستم تلفنی Voip در کاربرد کارمندان دورکار مشخص می‌شود. در ادامه تعدادی از مزایای سیستم تلفنی Voip را بررسی خواهیم کرد.

اگر نمی دانید Voip چیست روی لینک کلیک کنید.

راه اندازی Voip

1- کاهش هزینه‌های مربوط به تلفن

هزینه تلفن در سازمان‌ها مبلغ قابل توجهی است که در صورت استفاده از سیستم تلفنی Voip این هزینه تا 90 درصد کاهش می‌یابد. با کمک سیستم تلفنی ویپ هزینه مکالمه بین شعب مختلف یک سازمان حتی اگر این شعب در کشورهای دیگر باشند، به صورت کاملاً رایگان محاسبه می‌شود.

2- قابلیت افزایش ظرفیت

افزایش ظرفیت سیستم تلفنی Voip بسیار راحت است و در صورت چند برابر شدن تعداد کارمندان هیچ نیازی به تغییر زیرساخت‌ها نخواهد بود. این قابلیت در زمان توسعه یک شرکت یا سازمان، بسیار مهم تلقی می‌شود.

3- دریافت و ارسال فکس بدون نیاز به دستگاه فکس

یکی از مشکلات مهم در شرکت‌ها تهیه دستگاه فکس برای تک تک کارکنان است. در حالی که با استفاده از سیستم تلفنی Voip بدون نیاز به دستگاه فکس امکان ارسال و دریافت فکس وجود دارد. حتی می‌توان فکس‌های دریافتی را در پست الکترونیک مشاهده کرد.

4- عدم نیاز به نصب زیرساخت پرهزینه

نصب سیستم تلفنی Voip نیازی به نصب زیرساخت پرهزینه ندارد و با کمک شبکه کامپیوتری موجود در سازمان می‌توان آن را راه اندازی کرد.

5- عدم نیاز به خرید گوشی‌های تلفن

سیستم تلفنی Voip نیازی به خرید گوشی تلفن ندارد و این بدین معنی است که در بخش زیادی از هزینه‌های مربوط به خرابی و نوسازی تلفن‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. سیستم تلفنی Voip نیازی به استفاده از گوشی تلفن ندارد و تماس با استفاده از گوشی تلفن موبایل کارمندان و یا کامپیوتر انجام می‌شود.

6- امکان برقراری کنفرانس تصویری

سیستم‌های تلفن قدیمی فقط امکان برقراری کنفرانس صوتی را داشتند ولی با کمک سیستم تلفنی Voip می‌توان کنفرانس تصویری با کیفیت بسیار بالا برقرار کرد.

7- امکان گزارش‌گیری از تماس‌ها

یکی از کاربردهای بسیار حرفه‌ای سیستم تلفنی Voip امکان گزارش‌گیری از تماس‌هایی است که انجام شده‌اند. در این گزارش تعداد تماس‌ها، شماره‌هایی که بیشتری تماس را داشته‌اند و زمان مکالمه شماره‌هایی که به آن‌ها تماس گرفته شده به صورت دقیق درج می‌شود.

8- امکان ضبط مکالمات

در سیستم تلفنی Voip امکان ضبط خودکار مکالمات وجود دارد. پس از ضبط مکالمات در پنل تحت وب ذخیره می‌شوند و تا مدت زمان مشخصی قابل دسترسی خواهند بود.

مطالعه بیشتر : خط سیپ ترانک چیست؟

9- ارتباط با انواع CRM و اتوماسیون اداری

سیستم تلفنی Voip به راحتی با انواع اتوماسیون‌های اداری و CRM تطبیق می‌پذیرد و از ایجاد پیچیدگی اضافی در سیستم اداری جلوگیری می‌کند. با کمک سیستم تلفنی Voip دیگری نیازی به تغییر سیستم اتوماسیون اداری وجود ندارد چرا که این سیستم از قابلیت تطابق‌پذیری بالایی برخوردار است.
امکان اتصال سیستم تلفنی Voip به سایت و فروشگاه اینترنتی به جهت پیگیری و پشتیبانی تلفنی راحت‌تر اپراتور وجود دارد.

10- امکان تنظیم دسترسی‌ها

در سیستم تلفنی Voip امکان تنظیم دسترسی‌های اعضای سازمان به داخلی‌های خاص و همچنین امکان تنظیم دسترسی برای تماس با شماره‌های خاص وجود دارد. با این کار دیگر نگران تماس‌های غیرکاری کارمندان خود نخواهید بود.

11- اتصال به خطوط دیجیتال بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی

در سیستم تلفنی Voip به راحتی می‌توان از خطوط SIP TRUNK و همچنین خطوط اینترنت بدون محدودیت اپراتور استفاده کرد. برای استفاده از خطوط اینترنت نیاز به نصب هیچ‌گونه سخت‌افزار اضافی و تغییر زیرساخت‌های سیستم وجود ندارد.

با توجه به نکات گفته شده در مورد مزایای تکنولوژی Voip کاملاً مشخص است که کارمندان دورکار که دسترسی به اینترنت و کامپیوتر داشته باشند، به راحتی مانند یک کارمند حضوری قابل پیگیری هستند. با نصب سیستم تلفنی Voip، شما می‌توانید ساعات حضور کارمندان و *همچنین انجام کارها را، بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی بابت تلفن، به صورت لحظه‌ای کنترل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد سیستم تلفنی Voip با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

  1. با سلام
   نرم افزا های دور کاری مجموعه ای از نرم افزار ها و سرویس ها هستن که شما به کمک اون ها میتونید به دور از محل کار کار های شرکت روانجام بدید
   این مویتونه شامل تلفن
   دسترسی به نرم افزار های حسابداری CRM و …
   محیط چت و ارتباط بین کارمندان و امکانات دیگه باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *