مجموعه آوش نت در روز های 16،15،14 آذر ماه تعطیل می‌باشد

با کیس های فرسوده خود چه کنیم؟

با کیس های فرسوده خود چه کنیم؟ هزینه ارتقا کیس کامپیوتر قدیمی

کیس فرسوده !!!!! فرض کنید شما یک شرکت با تعدادی کارمند دارید که هر کدام نیاز به سیستم کامپیوتری دارند و تعدادی کامپیوتر قدیمی دارید که هیچ استفاده ای برای شما ندارد!

کیس فرسوده یا کیس قدیمی موضوعی است که خیلی دارندگان این تجهیزات را درگیر کرده است. در این مطلب از چند جهت کیس کامپیوتر قدیمی را با هم بررسی خواهیم کرد.

ارتقا کامپیوتر قدیمی، فروش قطعات قدیمی کامپیوتر و همه چیز درباره استفاده دوباره از کیس فرسوده را با هم بررسی خواهیم کرد.

یا یک کافی نت دارید که کامپیوتر های قدیمی زیادی دارید و میخواهید سیستمهای آنجا را ارتقا دهید. یا حتی در منزل چند سیستم قدیمی دارید و به دنبال ارتقا کیس قدیمی هستید. همه این مطالب را با هم در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

با ما همراه باشید تا بهترین سود را از کیس های قدیمی خود ببرید.

با کامپیوتر قدیمی خود چه کنیم ؟

حالا که این مطلب را می‌خوانید حتما در منزل یا در شرکت خود یک یا چند کیس قدیمی کامپیوتر دارید و نمی‌دانید که آیا این سیستم ها دور بیاندازید یا ارتقا دهید. در این مطلب قرار است که چندین روش جذاب برای استفاده بهینه از کیس فرسوده برای شما بگوییم.

ممکن است به دنبال هزینه ارتقا کامپیوتر از فروشگاه های مختلف یا در اینترنت به دنبال کسب اطلاعات باشید. دقت کنید که هزینه ارتقا کیس کامپیوتر قدیمی آنقدر بالا هست که شاید بتوان گفت با خرید یک کامپیوتر ارزان قیمت برابری می‌کند. پس چه کنیم؟

ادامه این مقاله شما را در استفاده از قطعات کامپیوتر قدیمی کمک می‌کند. ما چندین راهکار برای شما در نظر گرفته ایم.

کیس های فرسوده

راهکار اول: فروش کیس های فرسوده

همانطور که مشخص است، این یک راهکار ساده است که سریعا به فکر فروش کامپیوتر قدیمی و تبدیل به سرمایه بسیار اندکی باشیم.

به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی، از ارزش ریالی کیس های شما هر روز کاسته می‌شود. شما می‌توانید در صورتی که هیچ نیازی به کیس های قدیمی خود ندارید، آن ها را به مجموعه های مختلف بفروشید.

که قاعدتا با قدیمی شدن این کیس های فرسوده مبلغ آن خیلی نمی‌تواند مبلغ چشمگیری باشد و اگر بخواهید سیستم های جدیدی را خریداری کنید قطعا این مبلغ درصد کمی از هزینه خرید سیستم های نو مجموعه شما را شامل میشود.

قیمت کامپیوتر ارزان دست دوم

 

راهکار دوم: ارتقاء کیس های فرسوده

اگر همچنان با کیس های خود کار می‌کنید و به نظرتان قدرت فعلی کیس های شما دیگر پاسخگوی نیاز شما و یا مجموعه شما نیست، یکی از گزینه های می‌تواند، ارتقا کیس می‌باشد.

طبیعتا ارتقا کیس (با توجه به نیاز شما) هزینه بسیاری را می‌طلبد، ارتقا کامپیوتر های قدیمی در حال حاضر با توجه به قیمت بالای دلار در این روزها، بهتر است اینکار را با حوصله و دقت فراوان انجام دهید تا بتوانید با بهترین قیمت مناسب ترین سخت افزار (کیس) را برای خود و یا مجموعه خود خریداری کنید.

لازم به ذکر است که برای تهیه یک کیس با کاربری اداری با توجه به قیمت های امروز( همانطور که قبل تر گفته شد ) نیاز به پیشبینی هزینه حداقل 4 الی 5 میلیون تومانی به ازای هر کیس می‌باشد.

آوش نت می‌تواند با مشاوره رایگان و شناخت تامین کننده های بازار IT، شما را در خریدی درست و حرفه ای یاری کند. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.قیمت کیس کامل کامپیوتر ارزان

 

و اما راهکار سوم….

راهکار سوم : استفاده مجدد و بهینه از کیس های فرسوده (تبدیل کیس به زیرو کلاینت)

 

در بالا اشاره شد که پیشرفت روز افزون تکنولوژی باعث کم ارزش شدن ارزش و قیمت کیس قدیمی شما شده است، شاید در نگاه اول این اثر تکنولوژی را دوست نداشته باشید

اما…خبر خوب این است که به لطف همین تکنولوژی شما می‌توانید با هزینه بسیار اندک (نسبت به ارتقا کیس)، کیس های مجموعه خود را دوباره در مدار قرار داده و از آنان استفاده کنید.

جان دوباره ای به کیس های خودتان بدهید و دیگر نیازی نباشد تا فکر هزینه های گزاف، جهت ارتقای کیس های مجموعه خود باشید.

کافیست نرم افزاری که معرفی می‌شود را روی تنها یک کامپیوتر قدرتمند نصب شود و آن کامپیوتر برای بقیه کاربران به اشتراک گذاشته شود با همان کیفیت و کارایی سیستم مجزا برای هر کاربر.

توجه داشته باشید که قیمت کیس کامپیوتر قدیمی شما به شدت افت کرده است و این راهکار بهترین و موثرترین روش برای استفاده از کامپیوتر قدیمی است.

در واقع یک کامپیوتر به عنوان سرور در نظر گرفته میشود که دارای قدرت زیادی است و بقیه کامپیوترها به آن سیستم وصل شده و از قدرت آن کامپیوتر استفاده میکنند.

قطعا وقتی از قیمت این سیستم شبکه ای باخبر شوید شوکه خواهید شد. شاید خودتان هم متوجه این موضوع شده باشید که قیمت کامپیوتر قدیمی دست دوم شما خیلی خیلی کمتر از این حرف هاست.

شما میتوانید با مبلغ میانگین 500 تا 900 هزار تومان سیستم های خود را ارتقا دهید.

اطلاعات کامل این نرم افزار در پادکست زیر?

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه آوش تک تماس بگیرید تا با دریافت مشاوره رایگان تصمیم بهتری برای مجموعه خود بگیرید.

همچنین پیشنهاد میشود  اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم بدانید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به صفحه WTware بزنید.کامپیوتر عضلانی

 

قیمت کامپیوتر ارزان دست دوم

به لطف سرعت بسیار بالای تکنولوژی، کامپیوتر هایی که امروز آن ها را خریداری می‌کنید تا نهایتا 7 سال دیگر، قدیمی به حساب می آید. همینطور قیمت بالای قطعات کامپیوتری خرید کامپیوتر ارزان را برای هر کسی سخت کرده است.

یک کیس معمولی که دارای قطعاتی مثل کارت گرافیک ، سی پی یو ، پاور ، رم و … است به قیمت امروز اگر بخواهید خریداری کنید باید چیزی حدود 5 تا 7 میلیون هزینه کنید ( تازه اگر گران نشود! )

 

حال برای کاهش هزینه ها چه راه هایی پیش روی شماست؟ جالب است بدانید که شما می‌توانید با خرید کامپیوتر قدیمی و تبدیل آنها به موردی که در بالا گفته شده از خرید چندین کامپیوتر جدید با قیمت بالا خودداری کنید.

پشتیبانی

تماس با کارشناسان آوش نت

کارشناسان آوش نت آماده پاسخگویی به شما هستند. هر سوالی در زمینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری دارید با ما تماس بگیرید.

ارتقا و قیمت کامپیوتر های قدیمی

اگر هنوز هم نمی‌دانید یا تصمیمی برای این سیستم های از کار افتاده خود ندارید (با کامپیوتر قدیمی چه کنیم) در این بخش به شما موارد مهمی که برای ارتقا این سیستم ها لازم است را خواهیم گفت.

ارتقا و قیمت کامپیوتر دست دوم قدیمی بستگی به توع نیاز شما دارد. اولین مرحله برای این کار مشخص کردن حجم و نوع کارتان است. فرض کنیم که شما یک سیستم قدیمی دارید که دیگر برای شما کارایی ندارد و شما نیازمند انجام کارهای گرافیکی با این کیس هستید.

چه مواردی را باید ارتقا دهید؟ رم؟ هارد؟ و….

برای ارتقا یک سیستم برای کارهای گرافیکی باید موارد زیر را آپدیت کنید:

برای انجام کار‌های گرافیکی نیاز است که بیشتر قظعات کامپیوتر ارتقا پیدا کند چون عملا کار‌های گرافیکی و در اصطلاح رندر گرافیکی گرفتن، منابع زیادی مصرف می‌کند.

کارت گرافیک (GPU)

کارت گرافیک یک مرکز پردازشی است که مسئولیت انجام پردازش های گرافیکی را بر عهده دارد. زمانی که CPU نتواند از پس موارد گرافیکی بر بیاید کارت گرافیک وارد عمل می‌شود. انتخاب نوع کارت گرافیک و قدرت آن هم وابستگی زیادی به نوع Motherboard سیستم شما دارد.

* توجه کنید داشتن و یا ارتقا دادن کارت گرافیک بستگی به حجم کاری شما دارد. برای بسیاری از موارد سبک CPU از پس کار های گرافیکی بر‌می‌آید.

سیستم پردازش مرکزی (CPU)

مورد مهم دیگر CPU یا مغز کامپیوتر است. توجه داشته باشید که CPU های امروزی یک قسمتی برای پردازش کار‌های گرافیکی دارند برای مثال در CPU های شرکت اینتل از Intel HD Graphic استفاده می‌کند. پس سی پی یو یک قسمت مهم است و سیستم هایی که کارت گرافیک ندارند هم می‌توانند از پس کار های گرافیکی بر بیایند.

RAM

مورد دیگر Random Access Memory می‌باشد. به صورت خلاصه این قطعه وظیفه نگهداری اطلاعات برای دسترسی سریع تر سی پی یو را بر عهده دارد پس هر مقدار فضای بیشتر و تکنولوژی سریع تری داشته باشد باعث افزایش کارایی دیگر قطعات می‌گردد.

واتس اپ

هارد

حافظه ذخیره سازی که محتوای نرم افزار های گرافیکی را نگهداری می‌کند نیز یک مورد بسیار مهم ‌می‌باشد. اینکه نرم افزار گرافیکی و سیستم عامل ما بر روی چه نوع حافظه ای قرار می‌گیرد بر روی سرعت کار ما تاثیر بسزایی دارد.

دو نوع حافظه به نام های HDD  یا همان هارد معمولی سیستم های کامپیوتری که در هر سیستم کامپیوتری وجود دارد و همچنین نوع پر سرعت ترحافظه ها یا SSD (مشابه همان حافظه های فلش) وجود دارد.

شما می‌توانید با حافظه های HDD هم یک سیستم کامپیوتری خوب برای کار‌های گرافیکی داشته باشید . ولی پیشنهاد ما استفاده از حافظه های SSD  است.

*توجه کنید اگر سیستم کامپیوتری ضعیفی دارید و نمی‌توانید هزینه زیادی هم بکنید بهترین گزینه برای جان دادن به کامپیوتر شما استفاده از SSD  است به صورتی که سیستم عامل و یا همان ویندوز و نرم افزار های خود را بر روی حافظه‌های SSD  نصب کنید.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی شد مشاوره ای مناسب در زمینه تصمیم گیری برای کیس های فرسوده محضر شما ارائه شود.

به طور خلاصه : اگر مایل هستید که دوباره از کیس های فرسوده خودتان استفاده کنید و هزینه سنگین ارتقا کیس و یا خرید مجدد کیس را متقبل نشوید، و در عین حال که هزینه کمتری پرداخت می‌کنید کیفیت و کارایی خوب از کیس های خود ببینید، پیشنهاد ما، مطالعه صفحه WTware می‌باشد.

اگر هم مصمم هستید که هیچ نیازی به کیس های خود ندارید و فقط میخواهید آن ها را سریعا به پول تبدیل کنید، مجموعه ما قطعا می‌تواند یکی از بهترین خریداران کیس های شما باشد. با ما تماس بگیرید.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

40 پاسخ

  1. با سلام
   ما این مورد رو با 512 مگابایت رم و یک سیپیو ساده قدیمی Celeron تست کردیم بدون مشکل کار میکنه

 1. سلام . جناب من یه آموزشگاه دارم با 10 از کیس های قدیمی که هنوز البته دارن کار میکنن. ولی چیزی به اسم سرور ندارم . میشه راهنماییم کنید که از این سیستمی که شما معرفی کردید چجوری باید استفاده کنم ؟ چه چیزهایی نیاز دارم بخرم و چقدر هزینشه ؟

  1. با سلام
   اگر کیس هایی که دارید ضعیف هستن و توان پردازشی پایینی دارن میتونید با تهیه یک کامپیوتر قدرتمند که خب قیمت و سخت افزارش بستگی به تعداد کاربر های شما و کاری که قراره انجام بدن داره تمام اون سیستم ها رو بروز و قدرتمند کنید برای جزعیات بیشتر اگر مایل بودید میتونیم در خدمتتون باشیم

  1. با سلام برای یه کیس صرفه اقتصادی نداره این راهکار برای مواقعی به صرفه هست کاربر ها بالای پنج نفر باشن یا اینکه شما یه سرور داشته باشید و نیازی به خرید سرور نباشه

  2. با سلام
   بعله شما با تهیه یک سیستم به نسبت خوب میتونید هم از اون سیستم و هم از این کیستون استفاده کنید و این کیس قدیمیتون به عنوان رابطی برای اتصال به اون کامپیوتر استفاده میشه

 2. جالب بود. من حدود 6 الی 7 تا کیس فرسوده توی خونه دارم ولی خب فکر نمیکنم این سیستم بدردم بخوره چون سرور میخواد .

  1. با سلام
   بله این سیستم سرور نیاز داره البته واژه سرور به معنای کامپیوتر گرون قیمت نیست و شما میتونید با هزینه بسیار کمی چنتا سیستم داشته باشید.

 3. بخخشید شما ارتقا کیس قدیمی هم انجام میدید؟ من یک کیس قدیمی دارم میخوام یکم سرعتش بره بالا

  1. با سلام
   بله برای مجازی سازی دسکتاپ و استفاده از کیس های فرسوده نیاز به شبکه هستش چون شما تصویر ویندوزتون رو از طریق شبکه درسافت میکنید

 4. بنظر شما یک کیس جدید بخریم یا همون کیس های قدیمی رو ارتقا بدیم؟ کدومش به صرفه تره؟

  1. با سلام
   باید بررسی که سیستم شما چقدر قدیمی هست و نیاز کاری شما چی هست تا برای صرفه تصمیم گیری بشه

 5. سلام ببخشید یک کیس کامپیوتر قدیمی از کار افتاده دارم. البته کار میکنه ولی خیلی قدیمیه. بنظرتون با اس اس دی سرعتش میره بالا؟

  1. با سلام
   باید بررسی بشه که سخت افزارش در چه حدی هست اینطوری دقیق نمیشه گفت میشه یا نه
   سرعت کامپیوتر به غیر از هارد به سیپیو رم و بعضا کارت گرافیک هم بستگی داره

 6. سلام خدمت شما . این راهکار برای کیس های عادی یا جدید هم میشه یا بهتره که منابع رو درگیر نکنیم؟ منظورم اینه کیس های قدیمی بدلیل فرسوده بودن توجیه اقتصادی بیشتری داره؟

  1. با سلام
   برای کیس های عادی صرفه اقتصادی نداره چون منابع زیاد استفاده نمیشن.
   قیمت کیس کامپیوتر قدیمی کمتره و معمولا دیگه بی ارزش شدن و گزینه مناسبی برای این کار هستن.

 7. کار گرافیکی چی با توجه به این حجم سنگین برنامه ها و کار میشه روی کیس های فرسوده با این روشی که گفتید ارتقا کیس داد و کار کرد؟

  1. با سلام
   برای کار های گرافیکی در حد کم و آموزشی مناسب هستن برای برای کارهای سنگین نمیشه ازشون استفاده کرد

 8. هزینه ارتقا کیس کامپیوتر قدیمی با این روشی که گفتید چقدره؟ برای 10 کامپیوتر

  1. با سلام
   دوست عزیز هزینه بستگی به عوامل گوناگونی داره اینکه کابل کشی شبکه داشته باشید یا نه و اینکه چه کاری بخاید انجام بدید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 9. سلام من رم کامپیوتر قدیمی خودم رو در آووردم و دوباره گزاشتم از اون به بعد کیس روشن میشه ولی صفحه کامپیوترم بالا نمیاد
  از درست بودن مانیتور هم مطمعا هستم

  1. با سلام
   کابل تصویر خودتون رو خارج کنید دویاره وارد کنید اگر مشکل رفع نشد با رعایت اصول ایمنی تمامی اتصالات بر روی مادر برد رو خارج کنید سیستم رو روشن و خاموش سپس اتصالات رو متصل کنید

 10. من یک کیس قدیمی دارم. دو هسته ایه . بنظرتون یک کیس جدید بخرم یا ارتقا کیس قدیمی به صرفه تره؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. با سلام
   بستگی داره به مدل و تکنولوژی مادر برد کیس کامپیوتر شما اگر مناسب باشه و پاسخگوی ارتقا باشه قطعا ارتقا بدید به صرفه تره

 11. برای ارتقا کیس قدیمی کمکم میکنید؟ یه کیس دارم که 15 سال پیش خریدم حیفم میاد همینجوری بندازم دور شما کیس قدیمی بدرتون میخوره؟

  1. با سلام
   دوست عزیز در حال حاضر نیاز نداریم ولی حتما در صورت نیاز با شما در تماس خواهیم بود

  1. با سلام
   اگر بخام حدودی بگم در تاریخ دوازدهم اردیبهشت 1400، حدود یک میلیون تومن میشه ولی برای قیمت دقیق تر با با در تماس باشید

  1. با سلام
   در مورد این مورد باید کانفیگ و نسل سیستم شما مشخص بشه
   لطفا از طریق واتس اپ با ما در تماس باشید

 12. سلام من ی کیس قدیمی دارم کارت گرافیک 1 گیگابایت و هارد رو تازه عوض کردم خیلی رمم مشکل داره میخوام ادوب پریمیر کار کنم رم تا چقدر خوبه ؟ نیاز هست هارد و کارت گرافیک تعویض بشه ؟ و گیم هم پلی میخوام بدم

 13. سلام من یه کامگی تر قدیمی با مشخصات رم 2 سی پی یو E5700 و گرافیک 1گیگ hd 5450 دارم و حالا میخوام سی پی یو x5470 و گرافیک hd6870 و رم 16 گیگ بندازم به نظرتون خوبه این سیستم یانه

 14. سلام میخواستم بدونم کامپیوتر من قدیمی با 10.12ملیون چقد میتونم ارتقا بدمش برا گیم

 15. من یک کیس قدیمی دارم میخواستم ارتقا بدمش تا قیمت ۳ یا ۴ میلیون برا گیم و گرافیک

 16. سلام یه کیس دارم باDDR2 GREEN POWER GP330A PSKPL/1600 ASUS Intel(R)core(TM)2Duo CPU E7400 چه نظری دارین در مورد این کیس ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *